Історія архівної установи

Місцева державна архівна установа - Архівний відділ Білгород-Дністровської районної державної адміністрації був створений у 1992 році разом із створенням самої райдержадмінстрації як її структурний підрозділ. Відділ є правонаступником Білгород-Дністровського районного державного архіву, який бере свій початок з 1944 року з села Старокозаче Старокозацького району Ізмаїльської області. З моменту створення архівного відділу райдержадміністрації і до вересня 2006 року незмінним його керівником працювала Костенко Наталя Олегівна, яка внесла значний внесок у покращення архівної справи у районі.

Згідно розпорядження голови Білгород- Дністровської районної державної адміністрації № 930/2007 року від 07 06.2007 року після проведення державної реєстрації з 13.09.2007 року архівний відділ набув статусу юридичної особи. На зберіганні у відділі знаходяться документи НАФ (термін зберігання – постійно), тобто архівні документи органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій та підприємств районного рівня, а також документи окружної, районної та сільських виборчих комісій з виборів Президента України та депутатів різних рівнів.

За рішенням Білгород- Дністровської районної ради № 236-ХХІУ від 9 квітня 2004 року для зберігання архівних документів тимчасового та тривалого зберігання, нагромаджених у результаті документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних та фізичних осіб, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду України утворений трудовий архів району у штаті Білгород-Дністровської районної ради, який з моменту створення і до листопаду 2007 року очолювала Качалка Людмила Едуардівна, котра приклала дуже багато зусиль для покращення стану архівної справи у районі. У результаті прийнятого радою рішення архівні документи з особового складу, документи ліквідованих підприємств та організацій, термін зберігання яких не закінчився, що зберігались у архівному відділі райдержадміністрації були передані до трудового архіву району Білгород-Дністровської районної ради. З листопада 2007 року трудовий архів району очолювала Маврова Олена Олександрівна. Рішенням Білгород-Дністровської районної ради № 150-УІІ від 20 травня 2016 року для зберігання документів, що не входять до складу НАФ у Білгород-Дністровському районі на базі трудовий архіву створена комунальна установа «Об’єднаний трудовий архів територіальних громад Білгород-Дністровського району», яку очолює Корчагіна Федора Іванівна.