Інформація про роботу сектору туризму та курортів: підготовка до курортно-туристичного сезону та безпека туристів

Рішенням Білгород-Дністровської районної ради від 25.12 2015 року № 36-VІІ затверджена Програма розвитку туристично-рекреаційної галузі Білгород-Дністровського району на 2016-2020 роки,  яка спрямована на покращення стану  рекреаційно- туристичного комплексу району, здійснення заходів, спрямованих на створення  конкурентноспроможної туристично-рекреаційної галузі, розвиток сільського, екологічного, дитячого, оздоровчого туризму, сприяння соціально-економічного розвитку району, ефективне використання  природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу.

         В районі налічується 5 населених пунктів, віднесених до курортних, природно-заповідна зона державного значення – Дністровські плавні, близько 78 туристично-оздоровчих закладів, які приймають і обслуговують туристів і відпочиваючих, 2 санаторія, 2 пансіонати, дитячий оздоровчий центр «Сонячний».

Виконуючи Програму розвитку туристично - рекреаційної галузі району проведена наступна робота:

- керуючись  п.2 ст. 11 Закону України «Про туризм» , сектором туризму та курортів райдержадміністрацією  були направлені листи до Шабівської об’єднаної територіальної громади, Миколаївської та Приморської сільських рад щодо  проведення інвентаризації туристичних ресурсів місцевого значення, що розташовані на підвідомчої території. 

- в частині поліпшення санітарного становища, благоустрою рекреаційних територій, виконавчими комітетами Шабівської об’єднаної територіальної громади, Миколаївської та Приморської сільських рад перед початком оздоровчого сезону 2018 року були підготовлені сміттєзвалища до прийняття твердих побутових відходів.

          - Розпорядженням голови райдержадміністрації від 12.04.2018 року №163/А-2018, з метою забезпечення комплексного вирішення найважливіших проблем розвитку туристично — рекреаційної зони створена робоча група, для вивчення стану готовності об’єктів рекреаційно-туристичної інфраструктури, санаторно-курортних закладів, готелів до літнього сезону 2018 року.         

     - 17.04.2018 року було проведено семінар-нараду з керівниками підприємств та організацій, які є власниками оздоровчих закладів, будинків відпочинку, пансіонатів, туристичних баз Білгород-Дністровського району на тему: «Про підготовку до літнього оздоровчо-туристичного сезону 2018 року в Білгород-Дністровському районі», на якому були розглянуті  важливі питання щодо розвитку туристично-рекреаційної зони і порушені хвилюючі проблеми:

- стан дороги від б/в «Арт-квест» до б/в «Галчонок» це приблизно 800м у критичному стані.

- розробка детального плану Будацької коси на підставі схеми планування території Білгород-Дністровського району (потрібно вирішення питання остаточного фінансування).

- забезпечення правопорядку.

- санітарне становище у курортній зоні, благоустрій місцевих пляжів, рекреаційних територій. Підтримання чистоти та порядку на туристичних об’єктах району.

- відсутність автостоянок та транспортних розв’язок, слабка  матеріально-технічної база   аварійно-рятувальної служби,  обладнання місць загального використання, не облаштовані місця короткочасного відпочинку туристів, тощо.

- укладання договорів приватного сектору на водозабезпечення, на вивіз твердих   та рідких побутових відходів.

- систематичне відключення електроенергії через нехватку потужностей.

          Рішенням №2 протоколу комісії ТЕБ та НС №4 від 18.04.2018 року  призначено відповідальних за забезпечення додержання вимог законодавства щодо безпечного використання водних об’єктів, а також за своєчасність та ефективність заходів із попередженням нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах та визначені місця   масового відпочинку (пляжів), а саме:

- пляж № 1 – Шабівська об’єднана територіальна громада

- пляж № 2 – Шабівська об’єднана територіальна громада

- пляж № 3 – Шабівська об’єднана територіальна громада

- пляж № 4 – Шабівська об’єднана територіальна громада

- пляж № 5 – Приморська сільська рада

- пляж № 5а – санаторій «Приморський» с.Курортне

- пляж № 6 – Миколаївська сільська рада

- пляж № 7 – Миколаївська сільська рада

Також рішенням протоколу визначені місця в яких купання заборонено в зв’язку з тим, що вони становлять небезпеку для життя відпочиваючих  та визначені місця любительського та спортивного рибальства.

     Відокремлений підрозділ Білгород - Дністровського міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеській обласний лабораторний центр МОЗ України» веде дослідження якості води в рекреаційних зонах Білгород – Дністровського району, щотижнево, починаючи з 23 квітня. Станом на 10 травня всі проби за основними мікробіологічними показниками відповідають нормі і морська вода безпечна для купання та відпочинку людей. Згідно з планом, дослідження води будуть проводитися протягом всього літнього сезону.

         05.05.2018р. на б/в «Рута» сектором прийняття участі у семінарі майстер-класі, під час якого досвідчені фахівці розповідали про алгоритм ділового подієвого туризму та конференц-сервісу, принципи якого є бізнес орієнтованість, економія, системність, лояльність в питаннях умов обслуговування та фінансування.

         11.05.2018р. прийняття участі у еко-турі «Антична  Тіра»,  яким  починається  запланований   управлінням туризму, рекреації та    курортів    Одеської     обладміністрації   проект «Одещина відпочиває яскраво».         

 

 

В.о.завідувача

сектору туризму та курортів                                                   Л.В.Жужа