30.05.2019

Амброзія полинолиста

На території Білгород-Дністровського району набуває поширення карантинний організм – амброзія полинолиста, що відображає загальне погіршення екології землі. Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія полинолиста здатна в польових умовах витіснити і пригнічувати як культурні рослини, так і бур’яни. В результаті надмірного висушування й виснаження ґрунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижується, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть. Амброзія полинолиста засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків.

Крім того, рослина є сильнодіючим алергеном в період цвітіння, пилок якої викликає алергічні захворювання у людей. Причини швидкого поширення амброзії полинолистої полягає в тому, що даний вид рослин має ряд біологічних особливостей, які дозволяють йому швидко поширюватися по території України.

            Районна державна адміністрація звертає увагу населення та громадськості до проблеми, пов’язаної із засміченням земель карантинним бур’яном, та пропонує застосовувати наступні заходи боротьби рослиною, а саме:

-          скошування рослин амброзії полинолистої перед цвітінням в період бутонізації;

-          виривання рослин амброзії з коріння та їх знищення шляхом спалювання у спеціально призначених місцях або подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах з використанням гасу чи вапна;

-          знищення рослин амброзії на засмічених ділянках агротехнічним методом (перекопування або переорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток)  та наступним висівом на цих ділянках багаторічних низькорослих трав або газонних трав.

      Реалізація зазначених заходів дасть можливість на протязі року зменшити площі зараження амброзією полинолистою, забезпечити раціональне використання земель та зберегти природну родючість ґрунтів.