02.09.2020

Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Білгород – Дністровської районної державної адміністрації інформує.

Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації. Санаторно-курортне лікування - це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах. 

            Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та визначається Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187.

            Оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854.

           Оздоровлення учасників антитерористичної операції, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200.

На санаторно-курортне лікування за рахунок державних коштів мають право такі категорії:

 - інваліди війни (забезпечуються путівками строком на 18-21 день);

- учасники антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил (забезпечуються путівками строком на 18 днів)

 - учасники бойових дій (забезпечуються путівками строком на 18-21 день);

 - учасники війни (забезпечуються путівками строком на 18-21 день);

 - член сім’ї загиблого ветерана війни (забезпечуються путівками строком на  21 день);

 - жертви нацистських переслідувань (забезпечуються путівками строком на 21 день);

 - інвалідів з дитинства та загального захворювання (забезпечуються путівками строком на 18 днів);

 - інваліди спинальники (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

  I групи - до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням (забезпечуються путівками строком на 35 днів);

 ІІ-III груп - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням (забезпечуються путівками строком 18 днів);

 - громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 (забезпечуються путівками строком 18 днів 1 раз на рік).

           Для забезпечення санаторно-курортним лікування

Особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для одержання путівки

Пільговики подають такі документи:

 - заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики України (заповнюється в рай(міськ) управліннях соціального захисту населення);

 - довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

 - копію посвідчення пільговика, про віднесення пільгової категорії;

 - копію паспорта;

- копію військового квитка (за наявності) та копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (тільки для учасників АТО).

Під час подання копій документів, особи пред’являють оригінали зазначених документів.

Примітка.

Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".