07.05.2020

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ: ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ-ПІДПРИЄМЦЯМ

Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної  державної адміністрації повідомляє про НОВУ ФУНКЦІЮ – ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ-ПІДПРИЄМЦЯМ

ПОРЯДОК НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НА ДІТЕЙ ФОПІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

На дітей віком до 6 років держава перерахує 1779 грн, на дітей до 10 років — 2218 грн

22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо надання додаткових соціальних гарантій на період дії карантину та на один місяць після дати його скасування для фізичних осіб-підприємців, в сім’ях яких виховуються діти віком до 10 років.

Право на отримання допомоги мають фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, за умови сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

У якому розмірі призначається допомога?

Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

 • на дітей віком до 6 років — 1779 грн;
 • на дітей віком від 6 до 10 років — 2218 грн.

Як оформити допомогу?

Допомога призначається управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

 • заяву за встановленою формою (завантажити форму на сайті райдержадміністрації - http://b-dnistrov-rda.odessa.gov.ua/files/bdnistrov-rda/Files/upravlinnya_vet_meditsini/zayava-fop.pdf);
  Звертаємо увагу, що виплата допомоги проводиться лише через банківські установи, тому важливо у заяві зазначити банківські реквізити, на які будуть перераховуватись кошти. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів.
 • копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;
 • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК−7).
  Довідку ОК-7 можна отримати залишивши відповідну заяву у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях територіальних відділів Пенсійного фонду України або отримати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису за посиланням - https://portal.pfu.gov.ua/ ;
 • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);
 • копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Управлінням соціального захисту населення рішення щодо призначення допомоги приймається по кожному зверненню окремо відповідно до норм постанови, перевіряється повнота сплати єдиного соціального внеску за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Як подати документи?

Документи на призначення допомоги можна подати як в паперовому, так і в електронному вигляді. В паперовому вигляді документи можна направити поштою або залишити їх у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях управлінь соціального захисту населення. В сільській місцевості та у разі утворення об’єднаної територіальної громади документи подаються через уповноважених осіб сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Для подачі документів в електронному вигляді можливо буде скористатись онлайн сервісом на порталі Мінсоцполітики з використанням кваліфікованого електронного підпису - https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/.