14.02.2019

Інформація про виконання Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією Указу Президента України від 26 лютого 2016 року №68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» за 2018 рік

Відповідно до Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки (далі – Стратегія), затвердженої Указом Президента України від 26 лютого 2016 року №68/2016, районною державною адміністрацією було проведено заходи по виконанню стратегічних напрямків та завдань Стратегії.

1.1.Створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства.

У рамках зазначеного стратегічного напряму відділом взаємодії з громадськістю було проведено моніторинг зареєстрованих громадських об’єднань у Білгород-Дністровському районі та м. Білгороді-Дністровському. У районі станом на грудень 2018 року зареєстровано 34 громадські організації, у місті – 218, з них: правозахисні, направлені на розвиток територій – 40; молодіжні – 7; жіночі – 12; організації інвалідів, ветеранів – 21; фізкультурно-спортивні – 37; культурно-просвітні, національні, екологічні – 71; професійні – 36; козацькі – 9; інші – 19.

 

1.2.Забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення

За цим стратегічним напрямом проведено ряд заходів. Протягом звітного періоду районною державною адміністрацією проводились консультації з громадськістю, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 28.12.2017 року № 584/А-2017 «Про затвердження орієнтовного плану консультацій з громадськістю районною державною адміністрацією на 2018 рік». Зокрема, протягом 2018 року проведено 25 «прямих» телефонних ліній, на які звернулося 59 мешканців району.

Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією проведено два публічних громадських обговорення. За участі першого заступника голови райдержадміністрації Наталі Гречановської, управлінням агропромислового розвитку 6 липня 2018 року було проведено громадське обговорення щодо запланованого будівництва каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій та розробки прогнозу можливих наслідків  та оцінки ризиків і збитків внаслідок їх будівництва для Одеської області. Як повідомив доповідач, начальник відділу з питань рослинництва, тваринництва та екологічних питань Максим Тіманкин, Програмою розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року  № 552 р,  передбачено проектування і будівництво на річці Дністер 1-ої, 2-ої та 3-ої черги Дністровської ГАЕС та каскаду  Верхньодністровських ГЕС з відповідними водосховищами. За попередніми експертними оцінками подальше скорочення обсягів стоку Дністра, внаслідок будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС, може мати для Одеської області  ряд значних негативних наслідків. Громадськість району та представники органу влади висловилися проти можливого будівництва та підтримали ініціативи Білгород-Дністровського та інших районів щодо звернення до вищих органів влади, з метою запобігання будівництва каскаду Верхньодністровських ГЕС. Їх пропозиції районною державною адміністрацією були враховані.

У грудні 2018 року проведено громадське обговорення орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2019 рік. Від інститутів громадянського суспільства надійшло 12 пропозицій до проекту орієнтовного плану. Всі пропозиції органом влади були враховані та видано розпорядження Білгород-Дністровської районної державної адміністрації від 06.12.2018 року № 467/А-2018 «Про затвердження орієнтовного плану проведення Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю на 2019 рік».

Шабівською ОТГ 12 квітня 2018 року проводилось публічне громадське обговорення  з питання щодо розробки та впровадження стратегічного плану розвитку Шабівської громади, в рамках інформаційного семінару «Стратегічне планування місцевого розвитку». В обговоренні взяли участь мешканці громади, представники бізнесу, депутати, інститути громадянського суспільства. Загалом, на території Шабівської ОТГ зареєстровано 17 громадських об’єднань.

До плану роботи відділу взаємодії з громадськістю входить надання методичної допомоги структурним підрозділам та інститутам громадянського суспільства з питань організації консультацій з громадськістю та проведення громадської експертизи.

При районній державній адміністрації створена та функціонує Координаційна рада з питань розвитку козацтва, яку очолює голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко. Основна мета діяльності – національно-патріотичне виховання молоді. Крім того, в районній державній адміністрації створено Раду національної єдності.

Протягом звітного періоду, відповідно до покладених завдань, відділом взаємодії з громадськістю проводився моніторинг діяльності громадської ради при райдержадміністрації. 30 травня 2018 року відбулось засідання Президії громадської ради.

08 червня 2018 року пройшло засідання робочої групи громадської ради. 6 липня 2018 року представники громадської ради взяли участь у громадському обговоренні щодо запланованого будівництва каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій. 18 серпня 2018 року відбулось засідання Президії громадської ради. 22 серпня 2018 року відбулось засідання громадської ради. 21 вересня 2018 року в районній державній адміністрації була проведена зустріч членів  громадської ради з представником компанії «Дністровська вітроелектростанція» з питань будівництва вітряних електростанцій на території Білгород-Дністровського району, під час якої громадськість отримала відповіді на найбільш актуальні питання та підтримала будівництво ВЕС. З 09 по 11 жовтня 2018 року представники громадської ради взяли участь у семінарі «Конфлікт аналізів та види інтервенцій в конфлікті на локальному рівні», що проходив у м.Одеса. У листопаді 2018 року громадська рада взяла участь у громадському обговоренні проекту орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2019 рік, після чого було видано розпорядження районної державної адміністрації від 06.12.2018 року № 467/А-2018. Також у листопаді 2018 року громадська рада при райдержадміністрації взяла участь в обласному конкурсі «Краща громадська рада – надійний партнер» та посіла 8 місце серед інших районних громадських рад області (протокол № 1 засідання конкурсної комісії від 30.11.2018 року). У грудні 2018 року представники громадської ради при райдержадміністрації брали участь у Всеукраїнському форумі громадських рад у м.Дніпро. Строк повноважень діючої громадської ради припиняється у травні 2019 року, тому у І кварталі 2019 року буде розпочато організацію роботи ініціативної групи по формуванню нового складу громадської ради при райдержадміністрації на 2019-2021 роки.

 

1.3.Стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України

З метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів, зокрема Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, з органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства щодо удосконалення та напрацювання новітніх підходів у сфері соціально-економічного розвитку району, було створено Раду регіонального розвитку у Білгород-Дністровському районі.

Перше засідання Ради відбулось 12 грудня 2018 року. Крім того, перші обговорення стратегічного плану розвитку громад на 2019-2021 роки пройшли у Миколаївській та Приморській сільських радах.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26.10.2018 року №415/А-2018 утворено координаційний комітет Форуму місцевого розвитку. У Білгород-Дністровському районі за участі громадських організацій «Жіноча організація Сеймени» та «За майбутнє дітей України» з 2018 року реалізовуються мікро-проекти «Енергозберігаючі заходи», зокрема в Семенівській та Приморській сільських радах, в рамках співпраці з ПРООН в проекті «Сталий розвиток сільських територій Чергівецької та Одеської областей».

Також до району залучено інвестиційний проект з будівництва вітроелектростанцій та укладено Меморандум з компанією «Дністровська вітроелектростанція».

 

1.4.Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці

Для налагодження міжсекторальної співпраці районною державною адміністрацією проводились семінари, «круглі» столи, навчання, зустрічі з представниками бізнесу, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями.

На офіційному веб-сайті Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, з метою широкого інформування населення з питань розвитку громадянського суспільства, створено рубрику «Громадянське суспільство і влада». До зазначеної рубрики входять розділи:

  • «Розвиток громадянського суспільства в Україні», до якого включені підрозділи «Інформація», «Нормативно-правова база», «Громадська експертиза» та «Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства».
  • «Консультації з громадськістю», до якого включені підрозділи «Інформація», «До уваги громадськості», «Звіти про проведення консультацій з громадськістю», «Документи», «Електронні консультації з громадськістю».
  • «Громадська рада», до якого включені підрозділи «Документи», «Оголошення», «Протоколи громадської ради», «Новини».
  • «Програми», до якого включені підрозділи «Програми», «Звіти».

 

 

Робота у даному напрямку триває.

 

 

 

 

Начальник відділу взаємодії з громадськістю

Білгород-Дністровської райдержадміністрації                                                             К.Бошняк