15.05.2019

                     Австрія займає положення постійного нейтралітету у всіх війнах, не вступаючи ні в які глобальні конфлікти.

                     Державний прапор Австрії вважається одним з найдавніших на планеті. Історія появи починається у 1191 році. За легендою Дюк Леопольд V забризкав кров’ю свою туніку під час битви. Коли він зняв свій пояс, на червоному тлі залишилася біла смуга – звідси і пішли кольори Австрійського прапора.

                     Цікаво, що вік, з якого люди можуть починати приймати участь у виборах в Австрії — 19 років. Всупереч тому, як у всіх державах цей вік дорівнює 18 рокам.

                     Найстаріша газета у світі «Wiener Zeitung» видається у Відні з 8 серпня 1703р.

                     У Відні розташоване найбільше кладовище Європи, «Zentralfriedhof». Тут налічується близько 3 млн. могил. На кладовищі Zentralfriedhof поховано багато з відомих композиторів: Брамс, Шуберт, Бетховен, Глюк, Штраус та ін.

                     Якщо ви любите подивитися на світ з висоти пташиного польоту, тут вам представиться унікальна можливість не тільки «політати», але й побувати на самому старовинному «чортовому» колесі. У Відні встановлено найстаріше колесо огляду в світі. Воно було зроблено в середині XIX століття, а його висота становить 65м.

                     Більше 3500 підйомників існує на території Австрії. Вона займає третє місце за кількістю такого виду транспорту.

                     У Відні вперше був приготовлен кондитерський виріб, який зараз називають французьким круасаном. Його спік місцевий пекар в 1683г. Лише після того як круасан був привезений в Париж Марією-Антуанеттою, він став називатися французьким.

                     Жителі Австрії працюють по 45 годин на тиждень. У них це не вважається переробкою, це — норма життя. Саме тому їх називають головними трудоголіками на планеті.

                     Кожен лютень у Відні проходить знаменитий на весь світ Віденський бал, квитки на нього часом досягають 20 000 €.

                     У віденських барах і кафе встановлені спеціальні апарати для протверезіння сп’янілих відвідувачів. У цих апаратах є отвір, через який людина, що бажає протверезіти, отримує в ніс пари концентрованого нашатирю.

                     З 1873г практично всі райони Відня за допомогою водопроводу забезпечуються найчистішою водою гірських джерел.

                     Після Люксембургу, Швейцарії та скандинавських країн, у Австрії найбільша кількість лауреатів Нобелівської премії на душу населення (19).

                     Найбільший смарагд у світі демонструється у Відні (+2860 каратів)

                     Незважаючи на невдачу зі слоном, Відень є батьківщиною найстарішого зоопарку у світі – Тіргартен Шенбрунн.

                     У 1865р тут з’явилося трамвайне сполучення, яке на сьогоднішній день налічує 179 км. трамвайних шляхів. Таким чином, віденська трамвайна мережа одна з найстаріших і найдовша в світі.

                     Від Відня до Братислави всього 60км, що є найкоротшою відстанню між європейськими столицями, якщо не враховувати Рим і Ватикан.

                     У Відні налічується більше 30 місць і адрес, які пов’язані з Бетховеном. І це не дивно, адже композитор провів тут в сукупності 35років.

                     Австрія славиться і незвичайними поселенцями. Так, є жителі, що живуть на висоті більше 2 тис. м над рівнем моря. Називається таке поселення Хохгурль.

                     Австрійська держава — улюблений курортний відпочинок для багатьох туристів. А ще, майже всі, хто відвідує цю країну, повинен хоча б раз станцювати вальс. Адже Віденський вальс зародився саме тут.

                     Відкритий в 1894. астероїд був названий на честь столиці Австрії, він носить ім’я астероїд (397) Відень.

                     Тільки у віденському соборі Святого Стефана знаменитий «Реквієм» Моцарта виповнюється найбільш яскраво і виразно. Зачарованне звучання цього твору досягається шляхом одночасної гри п’яти органів.

                     «Віденська крижана мрія» — це красивий каток, який щорічно відкривається у Віденській Ратуші після Різдва. Австрія є країною з одним з найвищих рівнів життя у світі, і Відень майже завжди стоїть першим в списку найбільш впорядкованих столиць світу.