22.05.2018

До уваги меншканців району! Не купуйте продукти харчування в місцях стихійної торгівлі!

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації попереджує, що з наближаєнням літнього оздоровчого сезону в районі збільшуються випадки стихійної торгівлі продуктами харчування. Кожен мешканець району повинен пом’ятати, що стихійна торгівля – це неконтрольоване джерело різних інфекцій та харчових отруєнь населення. Така торгівля продуктами харчування здійснюється з грубими порушеннями вимог чинного санітарного законодавства, зокрема відсутні умови для зберігання, транспортування та реалізації продукції. Купуючи харчові продукти у продавців на стихійних ринках не покладайтесь вкотре на удачу. Рано чи пізно це може відгукнутись вам ціною вашого здоров’я. Отже рекомендуємо користуватися лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів та агропродовольчих ринків.

Особливо небезпечно вживати куплені в місцях несанкціонованої торгівлі продукти влітку, коли зростає кількість харчових отруєнь та захворювань на гострі кишкові інфекції. Такі продукти небезпечні, оскільки: - не проходять лабораторний контроль, що є порушенням діючого законодавства України.

Крім того, в більшості випадків торгівля ведеться з землі, тому до можливої зараженості продуктів додаються бруд та вихлопні гази автотранспорту. Зростає ризик захворіти на інфекційні захворювання, які передаються від людини до людини, а також на ті, на які хворіють тварини, - сальмонельози, бруцельоз, трихінельоз, сибірська виразка, інші.

Бережіть своє здоров’я!

 

 

 

Т.в.о. начальника відділу

економічного розвитку і торгівлі                                О.І.Таран