15.05.2019

Політика підтримки країн, що розвиваються, є складовою частиною зовнішньої політики Австрії, орієнтованої на безпеку та стабільність. Тому що бідність, насилля та знищення навколишнього середовища не зупиняються кордонами. Постачання води та електроенергії є основою прогресу, освіта відкриває нові перспективи, а створення демократичних структур приносить стабільність.

Мета співпраці розвитку полягає у зменшенні нерівності між бідними та багатими, забезпеченні миру та збереженні природного життєвого простору. Координацію цієї політики Австрії здійснює Федеральне міністерство у справах Європи, інтеграції та закордонних справ.

Австрія одна з перших держав, яка після проголошення Україною незалежності вже 24-го січня 1992 року встановила дипломатичні відносини з Україною та заснувала у Києві своє посольство. Протягом останніх вже майже 25 років співробітництво є дуже інтенсивним. 

Австрія має в Україні широку мережу зв’язків, аби бути присутньою особливо також і в регіонах України. Почесні консульства Австрії у Львові, Чернівцях, Одесі, Дніпропетровську і Харкові є для нас цінними партнерами в розбудові регіональної співпраці та економічних відносин, вони надають підтримку Посольству і Австрійському культурному форуму у Києві в реалізації культурних проектів. Аби сприяти науковій співпраці, в Україні працюють 2 австрійські Бюро - у Львові і в Одесі, а також п’ять Австрійських бібліотек. Австрійський Центр зовнішньоекономічних зв’язків у Києві та Бюро зовнішньоекономічних зв’язків у Львові є «контакт-центрами» для австрійських підприємців в Україні.  

Європейський Союз – а отже і Австрія – підтримує Україну в її намаганнях здійснювати докорінні реформи і тим самим наближати країну до європейських стандартів. Угода про вільну торгівлю як частина Угоди про асоціацію вимагає в Україні адаптації до європейських стандартів і тим самим відкриває перед Україною також хороші можливості для модернізації та кращі шанси на світовому ринку.