Дотримання вимог антикорупційного законодавства – на особливому контролі керівництва районної державної адміністрації

За дорученням голови районної державної адміністрації Сергія Ільченка, з метою запобігання корупційних ризиків в органі виконавчої влади, 15 березня 2018 року для державних службовців було проведено семінар-навчання.

Головним спеціалістом сектору взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційних питань та виявлення корупції апарату Сергієм Радоуцьким було надано інформацію щодо корупційних ризиків у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Як зазначив доповідач, одним із найсуттєвіших корупційних ризиків є виникнення конфлікту інтересів, який є внутрішньоособистісним конфліктом державного службовця, що виникає через наявність у нього корисливого прагнення скористатися владою із порушенням норм професійної етики.

Під час семінару було підкреслено, що за вчинення державними службовцями корупційних діянь антикорупційним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність: строком до двох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади, з конфіскацією майна; адміністративна відповідальність: штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;  цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність.

Т.в.о. начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації Альвіна Антілова та начальник відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Ольга Шляхова поінформували учасників семінару про алгоритм здійснення е-декларування державними службовцями у 2018 році. Альвіна Антілова нагадала присутнім, що з 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

Також присутнім було надано інформацію,  що на офіційному веб-сайті Національного агентства (https://nazk.gov.ua)  у розділі «Декларування» можна ознайомитись із рекомендаціями при роботі з Реєстром. У разі виникнення проблем технічного характеру кожен може звернутися до служби підтримки за номером телефону  +38(044)200-06-94 або за адресою електронної пошти support@nazk.gov.ua.