ІНФОРМАЦІЯ про зміни у законодавстві станом на 09.04.2018

На минулому тижні в діючому законодавстві України відбулися наступні зміни.

У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України № 8219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість при придбанні електроенергії без реєстрації податкових накладних в ЄРПН)».

Метою зазначеного законопроекту є захист прав та інтересів суб’єктів господарювання - споживачів електроенергії. Цим законопроектом визначається, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є послуги і поставлені товари, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.

Прийняття проекту Закону забезпечить можливість покупцям - платникам податку на додану вартість включити до податкового кредиту суми податку на додану вартість при придбанні електроенергії на підставі рахунків без реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України (щодо Аграрного фонду)», № 6055, яким передбачається запровадити інститут Державного інтервенційного агента замість Аграрного фонду.

Згідно з пояснювальною запискою до документу, метою є «комплексне вирішення проблеми порушень законності та неефективності у діяльності Аграрного фонду шляхом його повного розформування».

Зокрема, цими змінами пропонується, викласти назву та пункт 9.1 статті 9 цього законопроекту в новій редакції, якою передбачається замість Аграрного фонду запровадити інститут Державного інтервенційного агента.

Державним інтервенційним агентом може бути виключно суб’єкт господарювання державного сектору економіки, який уповноважений Кабінетом Міністрів України провадити державні аграрні інтервенції на організованому аграрному ринку.

Передбачається, що фінансування державного інтервенційного агента буде здійснюватися шляхом наповнення статутного капіталу, в межах якого здійснюється формування державного інтервенційного фонду.

З 4 квітня вступає в силу Закон від 18.05.17 р № 2042-VIII (далі - Закон № 2042), яким, зокрема, визначено принципи державного контролю за дотриманням операторами ринку законодавства про харчові продукти, кормах, здоров'я і благополуччя тварин.

Вводиться нова система контролю якості і безпеки харчових продуктів (далі - товари). Держпродпотребслужба перевірятиме підприємства в залежності від ступеня ризику їх діяльності для життя і здоров'я людей.

Контроль буде здійснюватися без попередження, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження необхідно для ефективності контролю. Передбачено також проведення позапланових перевірок. Державні інспектори, державні ветеринарні інспектори, оператори ринку мають право фіксувати процес перевірки засобами аудіо- та відеотехніки.

Крім того, внесено зміни в ряд законодавчих актів. Так, згідно з ч. 9 ст. 319 Митного кодексу (далі - ТК) митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершуються тільки після проведення видів контролю, встановлених законами для кожного товару (державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний, а також державний контроль за дотриманням законодавства про продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин - ч. 1 ст. 319 ТК).

При порушенні Закону передбачено значні штрафи для юросіб і фізосіб-підприємців (ч. 1 ст. 65). Інспектор може прийняти рішення про тимчасове припинення виробництва, обороту продуктів, кормів (Закон № 2042, лист Госпродпотребслужби від 12.07.17 р № 601-032-10 / 7495).

Пенсійний фонд почне основні виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям з квітня. У квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу - Міноборони, МВС і інших. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду.

З квітня 2018 зміниться порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Раніше кожні два роки пенсіонери могли звертатися до територіальних управлінь Фонду з заявою про перерахунок. Тепер органи Пенсійного фонду щорічно з 1 квітня без додаткового звернення особи будуть робити перерахунок пенсії тим, хто на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримав право на здійснення перерахунку. 1 квітня запуститься процес стягнення заборгованості по зарплаті.

З початку квітня заборгованість по заробітній платі буде стягуватися за прикладом стягнення заборгованості по аліментах.