інформація про зміни у законодавстві станом на 09.10.2017

На минулому тижні в діючому законодавстві України відбулися наступні зміни.

28.09.2017 року Президент підписав Закон України «Про освіту». В свою чергу Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.

Нагадаю, що статтею 7 Закону визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Відповідно до закону, особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних установах для отримання освіти поряд з державним мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

27.09.2017 року Уряд схвалив проект Угоди між Україною і Туреччиною про взаємне сприяння та захист інвестицій та уповноважив Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва її підписати. Угода сприятиме поглибленню економічного співробітництва між двома країнами, а також надаватиме стимули виведенню на якісно новий рівень взаємної інвестиційної активності їх резидентів.  

Положення Угоди першочергово визначають сферу практичного її застосування, шляхи сприяння інвестиціям та їхнього захисту на території обох країн, шляхи формування максимально сприятливого для двох країн режиму інвестування, а також питання організації документообігу. Проект Угоди передбачає надання інвесторам гарантій щодо захисту від незаконної конфіскації або націоналізації активів, права вільного переказу платежів закордон, а також визначення порядку вирішення судових суперечок між інвесторами та Урядами обох країн згідно міжнародного права.

Відповідна Угода набуде чинності з моменту отримання підтверджень щодо комплексного виконання урядами обох країн усіх необхідних для її запуску внутрішніх процедур. Вона покликана замінити діючу Угоду про сприяння та захист інвестицій від 27 листопада 1996 року, підписану у м. Анкара.  

26.09.2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. № 950», якою затверджено “Порядок проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та осіб, які для цілей Закону України “Про запобігання корупції” прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”.