Інформація про зміни у законодавстві станом на 15.01.2018 року

1) З 1 січня  2018 року в Україні набуває чинності низка законів, указів і постанов.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік»,
з 1 січня мінімальна зарплата становить 3723 грн. на місяць, прожитковий мінімум на одну працездатну особу— становитиме 1762 грн.

Кабмін встановив оплату адвокатам, що надають юридичну допомогу, в розмірі 5% від прожиткового мінімуму на годину.

З 1 січня вступили в силу деякі норми пенсійної реформипро вихід на пенсію. Для тих, хто досяг 65-річного віку і 30-35-річного стажу мінімальний розмір пенсії становитиме 40% від мінімальної зарплати, встановленої в законі про держбюджет.

З початку 2018 року на українському кордоні працює система біометричного контролю для іноземців і для осіб без громадянства. Якщо особа вперше в’їжджає в Україну, то вона повинна залишити відбитки 5 пальців.

Також, змінено процедуру виїзду автомашин з України до країн-членів ЄС.  Власники зобов’язані будуть мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу.

 

З 1 січня 2018 року - нові ставки судового збору

Повідомляємо, що згідно Закону України «Про судовий збір»нові ставки судового збору справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,  у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

     Більш детально з самими ставками можна ознайомитися на офіційному сайті Судової влади України

 

2)Урядом прийнято рішення про перенесення робочих днів у 2018 році. Для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, Державної казначейської служби та банківських установ робочі дні перенесено з:

  • п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;
  • понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;
  • п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;
  • понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;
  • понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

3)Уряд затвердив новий порядок ведення Державного реєстру інвестиційних проектів.

Це дасть можливість уніфікувати відомості про державні інвестиційні проекти та інвестиційні проекти, для реалізації яких надається державна підтримка в одному Державному реєстрі інвестиційних проектів, забезпечити зручність їх сприйняття та проведення моніторингу їх реалізації.

4)Уряд затвердив план заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

Документом передбачено розроблення законодавчих актів, проведення заходів за участю представників центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, бізнес-асоціацій щодо обговорення проблемних питань у зазначеній сфері та шляхів їх вирішення; розроблення навчальних програм з метою підвищення споживчої освіти громадян.

Таким чином буде забезпечено правовий рівень захисту прав споживачів відповідно до європейських вимог, підвищено рівень правової обізнаності та поінформованості населення щодо своїх законних прав та механізмів їх захисту.