Інформація про зміни у законодавстві станом на 04.12.2017 року

1.) Урядом внесено зміни до низки постанов Кабінету Міністрів України, щодо виключення вимоги про обов'язкове використання печаток (незалежно від їх наявності в суб'єктів господарювання) та необхідності використання печаток у взаємовідносинах суб'єктів господарювання з державними органами виконавчої влади. Рішення прийняте на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями". Постанова від 22 листопада 2017 р. № 893 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання печаток.

 

2.) Уряд врегулював питання надання адміністративних послуг органами виконавчої влади в частині встановлення плати за видачу документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України членам екіпажів літаків. Зокрема, встановлюється вартість адміністративної послуги за оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін посвідчення члена екіпажу, в яке імплантовано безконтактний електронний носій. Рішення прийняте на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України".

3.) Президент України Петро Порошенко підписав закон №2191-VIII "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік". Про це повідомила прес-служба глави держави.

"Закон забезпечує рішення найнагальніших, в тому числі соціально важливих питань. Документ також спрямований на ефективне і цільове використання бюджетних коштів 2017 року шляхом перерозподілу бюджетних призначень в межах затвердженого загального обсягу видатків та надання кредитів.

Зокрема, передбачається збільшення витрат на:

•        надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг;

•        субвенцію на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій;

•        медичну субвенцію для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам установ охорони здоров'я.

Закон також передбачає збереження на рахунках загального фонду відповідних місцевих бюджетів залишків коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій і на рахунках спеціального фонду – залишків коштів субвенції на заходи з розвитку системи охорони здоров'я в сільській місцевості. Це необхідно для продовження фінансування 2018 року.

4.) У проекті Закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на підтримку фермерських господарств закладені видатки у сумі 1 043,1 млн грн, що на 978,1 млн грн, або в 16 разів більше, ніж у 2017 році.

Так, 1 млрд грн буде надано як безповоротна допомога, 43,1 млн грн - для безвідсоткових кредитів. Також фермерські господарства мають право на отримання будь-якої наявної державної підтримки, передбаченої на розвиток АПК.

Також в 1,7 разу буде збільшено обсяг коштів, направлені на здешевлення вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. На цю програму в 2018 році в проекті бюджету передбачено майже 1 млрд грн. При цьому дотація сільгоспвиробникам складе 2 млрд грн.

5.) Із 1 січня 2018 року набирає чинності зміна швидкісного режиму  у містах і селах України з 60 кілометрів на годину до 50 кілометрів на годину.

Відповідна постанова Кабміну від 10 листопада 2017 р. № 883 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху" опублікована в Урядовому кур’єрі.

Згідно з документом, зміни будуть внесені у пункт 12.4 розділу 12 Правил дорожнього руху (У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 60 км/год).

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ виступило з ініціативою внести зміни до «Закону України про Правила дорожнього руху».

Новації стосуються обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.

6.) Відтепер, перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на 2 роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі не було 3 і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія.

У разі, якщо такі порушення були  — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія, після складання практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.

Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Обмеженим правом керування ТЗ для водіїв-початківців є заборона перевищувати швидкість 70 км/год.

Детально про внесені зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 року № 885 за посиланням.

7.) Президент України Петро Порошенко підписав закон про призначення вихідним днем в Україні 25 грудня і скасування вихідного дня 2 травня.

"Закон підписаний. 29.11.17 повернутий з підписом від президента", – йдеться в картці законопроекту на сайті Верховної Ради України.

 

Закон набуває чинності наступного дня після для опублікування в офіційній пресі. Зазвичай публікація законів відбувається практично відразу після їх підписання президентом. Тобто, 25 грудня 2017 року встигне стати вихідним днем.

Як повідомлялося, 16 листопада Верховна Рада України скасувала вихідний 2 травня іпризначила вихідним днем 25 грудня – католицьке Різдво. Для набуття новими правилами чинності документ повинен був підписати президент Петро Порошенко.

Так, 2 травня – День міжнародної праці – став робочим. Перше травня залишилося вихідним і стало називатися Днем праці замість Дня міжнародної солідарності трудящих.