28.10.2020

28 жовтня – День визволення України від нацистських загарбників

Вигнання нацистів з України стало доленосною сторінкою в історії нашої країни! І сьогодні, 28 жовтня, відзначається 76-та річниця тих подій.

Війна - це трагедія і найбільша гуманітарна катастрофа, що коштувала здоров’я та життя мільйонам людей. Військове протистояння світового масштабу завдало непоправних втрат усій людській цивілізації, економіці та культурі. Для України Друга світова війна стала черговою національною трагедією, адже українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати по різні сторони за чужі інтереси.

Багато українських міст Західної України, що входили до складу Польщі, зазнали бомбардувань німецькою авіацією ще у перші дні війни, а етнічні українці брали участь у військових подіях у складі інших армій – учасників антигітлерівської коаліції - американської, канадської тощо.

Але наш народ, не дивлячись на всі перепони, заради миру був готовий на великі жертви! І 28 жовтня 76 років тому Україна стала вільною від нацистських окупантів! Від усього серця хочу висловити вдячність всім, хто не шкодуючи себе, наближав Перемогу над нацизмом. Низькій уклін нашим ветеранам! І сьогодні не можливо не згадати тих, хто поліг на фронтах, захищаючи рідну землю від агресора. Вічна їм пам’ять…

У нашому районі сьогодні також вшанували пам’ять земляків – героїв-визволителів покладанням квітів до пам’ятників. Ми не забудемо, ми у вічному боргу перед ними!

 

Голова районної державної адміністрації ГАННА ЯЦИШЕНА