03.08.2018

7,5 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ ЗАЛУЧЕНО ДО БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОГО РАЙОНУ: ІНВЕСТИЦІЇ У ГРОМАДИ – ШЛЯХ ДО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Білгород-Дністровський район, який цілком заслужено називають перлиною Одещини, має не тільки гарний туристичний потенціал, а й, безперечно, має велику інвестиційну привабливість.

Уже більше року очільник району Сергій Ільченко працює на посаді голови місцевої адміністрації, спрямовуючи свою діяльність на всебічний розвиток нашого краю. Займаючи керівні посади в інших органах державної влади,  пріоритетним напрямком роботи було обрано залучення інвестицій, реалізацію інвестиційний проектів та програм, співпрацю з вітчизняними та зарубіжними партнерами.

Завдяки підтримці з боку голови обласної державної адміністрації Максима Степанова, року наполегливої роботи та постійних перемовин між керівництвом районної влади та інвесторами, сьогодні, 3 серпня 2018 року, було підписано Меморандум про співпрацю і партнерство між райдержадміністрацією та компанією у сфері вітроенергетики ТОВ «Дністровська вітроелектростанція», в результаті чого до нашого району залучено 7,5 мільярдів гривень!

Нещодавно, у липні поточного року, в Одеській обласній державній адміністрації уже було підписано Меморандум про співробітництво на регіональному рівні. В рамках такої співпраці між різними гілками влади та представниками бізнесу,  передбачено реалізацію проекту по будівництву вітроелектростанції у Білгород-Дністровському районі.

Важко переоцінити значення підписаної угоди та залучення до району даного інвестиційного проекту. Беззаперечно, його впровадження – це шлях до енергетичної незалежності не тільки нашого району, а й області та країни. Крім того, великий позитивний вплив від реалізації проекту відчує і громада: по-перше, це дасть можливість створення нових робочих місць, по-друге, завдяки тому, що компанія-інвестор є новим платником податків, буде забезпечено надходженням коштів до місцевого бюджету, що у свою чергу обумовить спроможність значно покращити інфраструктуру населених пунктів: відремонтувати дороги, здійснити заходи щодо належного освітлення вулиць, забезпечити мешканців водопостачанням, робити капітальні ремонти, і навіть будувати об’єкти соціальної сфери – школи, дитячі садки, заклади охорони здоров’я, центри дозвілля та багато іншого.

Сума коштів – 7,5 млрд.грн., залучених завдяки даному інвестиційному проекту, в рази перевищує власні доходи району за останні 10 років: з 2008 по 2018 роки сума власних доходів району склала близько 605 млн. грн., то ж сума коштів залучених інвестицій в 12 разів більше, ніж наш район отримав за останнє десятиріччя.

«Наша робота, зокрема у сфері залучення до району інвестицій, спрямована на поліпшення якості життя місцевого населення. Ми готові до плідної роботи на загальне благо. Сьогодні, дякуючи нашим спільним зусиллям, наш район отримав 7,5 мільярдів гривень. Це великі кошти, а отже -   це створення  сотні робочих місць для мешканців громади, зростання її економічного потенціалу. А найголовніше, це – впевненість у майбутньому», - зазначив Сергій Ільченко.

Відповідно до інвестиційного проекту, електростанцію розраховано на 30 вітрогенераторів, а завершити її будівництво інвестор планує до 2020 року.

«Ми маємо зробити все для того, щоб залучати якомога більше інвесторів до нашого району, створювати такі умови для життя людей, щоб молодь не їхала у інші країни. Необхідно забезпечувати економічне та соціальне зростання нашого краю, регіону та країни в цілому. Умови реалізації  Програми  корпоративної соціальної відповідальності щодо надання фінансової підтримки, розмір якої  погоджений  сторонами в укладених Меморандумах складає 1 000 євро на рік за мегават потужності вітротурбин, встановлених на території даних сільських рад. Враховуючи підписаний Меморандум планується встановлення потужності Дністровської вітроелектростанції  до 150 МВт, що складає розрахунок в розмірі  150 000 євро (4 500 000 грн.) на рік,  протягом 20 років діяльності вітрової електростанції. Саме це зазначено в підписаному Меморандумі про співпрацю і партнерство.», - наголосив очільник району Сергій Ільченко.