29.10.2018

Апаратна нарада районної державної адміністрації

Під головуванням Сергія Ільченка 29 жовтня 2018 року відбулась чергова апаратна нарада райдержадміністрації. Відповідно до порядку денного були розглянуті питання стосовно криміногенної ситуації в районі, змін в законодавстві України, виконання бюджету тощо.

Крім того, було детально обговорено питання про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з якого надала інформацію директор Центру Тетяна Домчинська.

Як зазначила доповідач, в районі функціонує спеціалізоване формування «Служба соціальної підтримки сім’ї». Відповідно до покладених на неї завдань служба надає послуги сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, і не в змозі подолати їх за допомогою власних засобів та можливостей.

На сьогоднішній день на обліку у Білгород-Дністровському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 452 родини та 1081 дитина, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Соціальним супроводом за 9 місяців 2018 року охоплено 92 родини, в яких виховується 226 дітей.

З метою надання дітям з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до навчального року та осінньо-зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності та безпритульності спеціалістами Білгород-Дністровського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були проведені бесіди з батьками та дітьми щодо належного відвідування занять, ознайомлено їх із відповідальністю за вчинення правопорушень та обов’язками учнів. Під час рейдів фахівцями із соціальної роботи спільно з представниками відділу ювенальної превенції ВП ГУНП України в Одеській області здійснено відвідування сімей, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, які опинились в складних життєвих обставинах, а також дітей, які перебувають під опікою.

В рамках консультаційного пункту при пологовому відділенні «Злагода» фахівці із соціальної роботи Центру спільно з медичними представниками постійно здійснюють профілактичну роботу серед молоді та вагітних жінок району. На обліку на сьогоднішній день перебуває 39 вагітних та 135 породіль.

Систематично проводяться групи взаємопідтримки з питань профілактики насильства в сім’ї для прийомних батьків, опікунських сімей, малозабезпечених, багатодітних сімей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

В рамках роботи «Мобільно-консультаційного пункту в сільській місцевості» посилено роботу стосовно попередження та недопущення вчинення насильства в сім’ї. Для учнівської та студентської молоді району на період навчання постійно проводяться лекції, бесіди, круглі столи, групові консультації, відео лекторії, тренінги, спрямовані на попередження насильства в сім’ї та захист дітей від жорстокого поводження, зокрема, в сім’ї та дитячому середовищі.

Протягом 9 місяців 2018 року в рамках інформаційної кампанії спрямованої на пошук кандидатів в усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки - вихователі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування фахівцями із соціальної роботи та спеціалістами Центру проводились заходи з наданням первинної інформації потенційним кандидатам в прийомні батьки на загальношкільних батьківських зборах, висвітлювались питання на сесіях сільських рад тощо. Протягом звітного періоду було створено буклети та листівки відповідної тематики, які розповсюджувалися на території Білгород – Дністровського району.

В Білгород – Дністровському районі на даний час функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2 дитячих будинку сімейного типу, в яких виховується 11 дітей з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі сім'ї перебувають під соціальним супроводженням.

На території Білгород-Дністровського району придбано житло (3 будинки) для дитячих будинків сімейного типу. На сьогодні є кандидати, готові створити на базі власної родини дитячий будинок сімейного типу, які вже пройшли навчання та отримали відповідні рекомендації.

«Сьогодні дуже важливо працювати саме в напрямку влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. При будь-яких життєвих обставинах, які складаються в родинах, де є неповнолітні, ми завжди маємо пам’ятати, що чужих дітей не буває. Це наші діти, це громадяни нашої країни, і всі ми маємо дбати про те, щоб зробити їх дитинство максимально безтурботним та створити всі умови для їх розвитку та загалом нормального життя. Це в наших силах і ми будемо постійно працювати в даному напрямку. Немає нічого важливішого за здоров’я та життя людей, особливо це стосується дітей, оскільки вони є найуразливішими», - підкреслив голова райдержадміністрації Сергій Ільченко.

По завершенню наради очільник району надав відповідні доручення керівникам структурних підрозділів.