12.04.2019

За участі заступника голови райдержадміністрації Альони Шихалієвої, в.о. голови районної ради Валентини Орлової, представників Шабівської, Приморської сільських рад, директорів баз відпочинку 11 квітня 2019 року  в райдержадміністрації пройшов семінар-нарада на тему: «Про підготовку до літнього туристично-оздоровчого сезону 2019 року в Білгород-Дністровському районі».

Начальник відділу містобудування та архітектури Сергій Абусерідзе поінформував присутніх про заходи з благоустрою Будацької коси, правила утримання пляжів на території району. З питання щодо забезпечення вимог правил пожежної безпеки та охорони життя людини на водних об’єктах доповів заступник начальника МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Чуханенко. Як зазначив доповідач, останніми роками на території Білгород-Дністровського району йде значний ріст пожеж на об’єктах відпочинку та оздоровлення громадян. Враховуючи, що з 1 січня 2019 року відмінено дію мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, в тому числі  перевірок стану пожежної та техногенної безпеки, який був встановлений Законом України «Про тимчасові особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Державною службою України з надзвичайних ситуацій в 2019 році заплановано перевірки пожежної та техногенної безпеки більшості закладів відпочинку та оздоровлення на території району.

Начальник районного управління Держпродспоживслужби Петро Сьомик та начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сергій Шаповал надали інформацію про дотримання законодавства щодо безпечності і якості харчових продуктів, нормативних актів для організації та забезпечення умов для відпочинку, харчування та перебування відпочиваючих на рекреаційній території району.

Про зміни у податковому законодавстві у 2019 році поінформували працівники відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Тетяна Базіленко, Ірина Ревацька та Ольга Сергєєва.

Головний спеціаліст з питань захисту прав споживачів районної ради Ольга Баргамон  надала інформацію щодо дотримання законодавства з прав споживачів при наданні послуг суб’єктами господарювання. Як наголосила доповідач, суб’єкт господарювання повинен забезпечити наявність куточка споживача з необхідною, доступною, своєчасною та достовірною інформацією для споживачів на видному місці в адміністративній кімнаті, що призначена для оформлення споживачів на розміщення в готелі чи базі відпочинку.  Згідно  зі статтею 6 Закону України «Про рекламу», рекламна інформація  повинна розповсюджуватися виключно українською мовою. Реклама повинна бути законною, точною та достовірною, в іншому випадку – це несе за собою відповідальність винної особи. Якщо об'єктом є готель,  то на підставі статті 19 Закону України  «Про туризм» забороняється надавати послуги без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії. Об'єкт не залежно від форми власності повинен мати в наявності Правила №19, Внутрішні правила проживання, Журнал реєстрації  інструктажу з питань праці, персонал повинен мати професійну підготовку, пройти  медичне обстеження та мати медичні книжки тощо.

Також перед керівниками баз відпочинку виступили представник управління Пенсійного фонду Лариса Марунченко, головний державний інспектор управління з питань праці ГУ Держпраці в Одеській області Олександр Михайловський, голова асоціації директорів баз відпочинку у Білгород-Дністровському районі Сергій Голяденець.