07.02.2020

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ – ПОНАД УСЕ: на засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС розглянули стан пожежної і техногенної безпеки

Нещодавно жахлива трагедія сколихнула Одеську область та всю Україну. Йдеться про пожежу, що сталась в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, в якій загинули студенти. Питання пожежної безпеки завжди було і є одним із головних у повсякденній діяльності, як органів влади, так і відповідних служб, а також керівників комунальних і приватних  установ.

Будь-яку трагедію, безумовно, краще попередити, аніж мати такі наслідки, що призводять до загибелі людей. Саме тому, за ініціативою очільниці району Ганни Яцишеної  7 лютого 2020 року в райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як було підкреслено під час засідання, стан пожежної безпеки у закладах соціальної сфери – це дуже важливий аспект функціонування та діяльності шкіл, медичних установ та дошкільних навчальних закладів району.

Особливу увагу голова райдержадміністрації Ганна Яцишена акцентувала саме на дотриманні умов пожежної безпеки у школах та дитячих садках, де перебувають діти.

Заступник начальника МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Чуханенко доповів про основні вимоги до пожежної безпеки у закладах освіти, а також поінформував про всі виявлені недоліки під час перевірок. Ганна Яцишена зазначила, що питання безпеки дітей триматиме на контролі.

«Хочу наголосити, що потрібно зосередити значну увагу саме на укомплектуванні  засобами пожежної безпеки наших навчальних закладів. Першочергово ми працюватимемо саме в цьому напрямку. Там постійно перебувають діти, а тому кожна школа обов’язково має бути забезпечена матеріально-технічним оснащенням та протипожежними засобами. Це дуже важливо, щоб батьки, які відправляють своїх дітей до закладів освіти, не хвилювались та були впевнені, що з ними буде все добре. Ми будемо продовжувати співпрацювати з представниками ДСНС по роботі з учнями шкіл щодо навчань по евакуації з будівлі, а також і щодо подальшого  проведення ознайомчих екскурсій  у пожежній частині. Звичайно, не залишимо без уваги і медичну галузь та  знайдемо оптимальні шляхи вирішення проблеми по пожежній безпеці у сфері охорони здоров’я», - підкреслила Ганна Яцишена.

Головою райдержадміністрації Г.Яцишеною було надано доручення відповідальним особам підготувати детальну інформацію щодо уже визначених потреб по кожному закладу. Рішенням комісії з питань ТЕБ та НС, з метою поліпшення стану пожежної безпеки, було надано для виконання ряд необхідних заходів, серед яких організація комісійних перевірок, позапланових інструктажів персоналу, позапланових тренувань, перевірок наявних планів евакуації, а також – проведення роз’яснювальної роботи, зокрема у ЗМІ, тощо.