20.07.2020

БЕЗПЕКА НА ВОДІ: що потрібно знати?

Минулого тижня Білгород-Дністровським міськрайонним відділом ДСНС України в Одеській області було надано детальну інформацію про заходи безпеки в місцях масового відпочинку людей на водних об’єктах.

З метою широкого ознайомлення мешканців нашого краю, дане питання було розглянуто на минулій апаратній нараді. Тема досить серйозна і важлива, то ж ще раз звертаємо увагу на наступну інформацію.

За даними місцевого відділу ДСНС  протягом 2019 року на водних об’єктах Білгород-Дністровського району загинули 7 осіб. У поточному році станом на 8 липня повідомлень про загиблих на водних об’єктах (пляжах) не надходило. Також у 2019 році працівниками рятувальних служб було врятовано 131 особу на воді.

Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Затоківської селищної ради визначено місця масового відпочинку людей: це 3 пляжі та 31 рятувальний пост. Дані пости забезпечені плавцями-рятувальниками, які пройшли навчання та отримали відповідне посвідчення, а також частково забезпечені рятувальним інвентарем та засобами; укладено угоду з 2 ДПРЗ на обслуговування рекреаційних зон та інших територій в період масового відпочинку людей. Крім того, проведена робота щодо водолазного обстеження та очистки дна акваторії пляжів.

На територіях Шабівської, Миколаївської та Приморської сільських рад відповідними комісіями з питань ТЕБ та НС визначено 7 пляжів, 7 рятувальних постів. Ці пости також забезпечені плавцями-рятувальниками, які пройшли навчання та отримали відповідне посвідчення, та частково – рятувальним інвентарем і засобами, укладено угоду з 2 ДПРЗ.

 

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В МІСЦЯХ МАСОВОГО ВІДПОЧИНКУ ЛЮДЕЙ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ

  1. Купання та масовий відпочинок людей допускаються тільки в місцях масового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, згідно з Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/264-2002-%D0%BF#Text). Вимоги щодо безпеки на водних об’єктах визначені у Правилах охорони життя людей на водних об’єктах України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0566-17#n460).

 

  1. Людям, які відпочивають у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1) запливати за межу купання в акваторії, позначену буями;

2) підпливати до маломірних/малих суден;

3) вилізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

4) використовувати рятувальні засоби не за призначенням;

5) стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях з невизначеними глибиною та станом дна;

6) розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння;

7) організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

8) забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;

9) подавати фальшиві сигнали тривоги;

10) залишати без нагляду малолітніх дітей;

11) використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;

12) використовувати маломірні/малі судна, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання за відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;

13) приводити із собою собак та інших тварин.

 

3. ДЛЯ МАЛОМІРНОГО/МАЛОГО СУДНА, що буксирує несамохідний плавзасіб, на якому перевозяться люди, установлюються такі вимоги щодо безпеки людей під час організації розваг на водних об’єктах:

1) судноводій маломірного/малого судна зобов'язаний мати посвідчення судноводія відповідного типу маломірного/малого судна, що надає право на управління маломірним/малим судном;

2) судна мають бути технічно справні та відповідати району плавання;

3) судноводій має ураховувати маневрені елементи суден (швидкість буксирування, радіуси поворотів тощо) та здійснювати безпечні маневри судна;

4) судноводій, а також люди, які перебувають на маломірному/малому судні, мають бути одягнені в рятувальні жилети;

5) відхід від берега та підхід до нього здійснюються у спеціально встановлених місцях, які огороджено червоними буями з обох сторін через кожний 1 м від берега протяжністю 50 м, білими буями з обох сторін через кожні 1,5 м від берега протяжністю від 50 м до 120 м у глиб водного об’єкта;

6) при відході маломірного/малого судна, що буксирує несамохідний плавзасіб, на якому знаходяться люди, за 20 метрів від берега має постійно чергувати маломірне/мале судно з матросом-рятувальником (плавцем- рятувальником);

7) крайні точки акваторії пляжу позначаються червоними буями;

8) інші вимоги зазначаються в місцевих правилах використання водних об’єктів для плавання на маломірних/малих судах та інструкціях виробника судна і несамохідного плавзасобу для розваг.

 

ПІД ЧАС КУПАННЯ ДІТЯМ НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

1) підпливати до буїв;

2) організовувати у воді ігри, розваги, пов’язані з пірнанням та небезпекою для тих, хто перебуває поруч у воді;

3) подавати фальшиві сигнали тривоги.

 

УВАГА! Під час катання дітей на маломірних/малих суднах та інших плавзасобах дорослі, які організовують такі заходи, мають стежити за тим, щоб човен не було завантажено понад установлену вантажопідйомність. Діти, які знаходяться на маломірних/малих суднах, мають перебувати під постійним наглядом дорослих. Не дозволяється сидіти на бортах, переходити з місця на місце, розгойдувати маломірне/мале судно, пірнати з нього у воду.

!!! Самостійне купання дітей до 12 років без нагляду батьків НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ.

 

«Хочу подякувати нашій службі надзвичайних ситуацій, яка завжди стоїть на захисті безпеки людей у найскладніших ситуаціях. Впевнена, що надана інформація буде корисною для всіх, адже немає нічого ціннішого, аніж життя і здоров’я! Гарного всім відпочинку! Бережіть себе та своїх близьких!» - звернулась голова райдержадміністрації Ганна Яцишена.