22.01.2019

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ РАЙОН УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИВ 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТУ ЗЛУКИ УНР ТА ЗУНР

100 років минуло від тієї пори, коли відбулася одна з найзначущих подій в історії України. Цього дня 1919 року відбулось проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, що довело всьому світу -  український народ – єдиний, а наша держава – Вільна, Незалежна та Соборна!

У районній державній адміністрації 22 січня 2019 року відбувся святковий захід з нагоди Дня Соборності України, який зібрав повну залу людей: від молодого покоління – учнів районного ліцею до людей поважного віку – ветеранів війни та праці.

З вітальним словом до присутніх звернувся очільник району Сергій Ільченко. «Сьогодні – визначна подія для всього українського народу. У цей день ми всі разом святкуємо одне з найголовніших державних свят – День Соборності. Ця сторінка нашої історії протягом ста років символізує об’єднання українців по всьому світу навколо величної мети – неподільність та розвиток нашої землі – України! Але кожного дня, кожної хвилини ми всі пам’ятаємо, кому ми завдячуємо можливістю святкувати цей день. Адже і зараз, на теренах військових дій, гинуть герої сьогочасної України, виборюючи право нашої держави та всього вільного народу на власний вибір, недорконанність, незалежність та соборність. Ми схиляємо голови, вшановуючи їх світлу пам’ять. Ми вклоняємось на знак подяки батькам загиблих героїв, які втратили найдорожче у житті, - своїх синів. Ми в неоціненному боргу перед ними. Проте всі ми віримо, що їх подвиги не були марними, що наша країна здобуде перемогу та звільнить всі території Української землі від окупантів. Щиро вітаю вас зі святом та бажаю усім нам миру, незламності та перемоги!», - наголосив голова районної державної адміністрації.

До слів привітань долучилась керуюча справами районної ради Юлія Древаль, яка також побажала усім благополуччя та миру.

Керівники району з нагоди Дня Соборності України  вручили військовослужбовцям грамоти, а також передали ключі від будинку, придбаного для батьків Олега Кислицького. Почесним званням «Мати-героїня» нагородили мешканку району Світлану Михайловську.

Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять усіх героїв, які загинули у зоні проведення АТО.

Концертну програму підготували артисти районного відділу культури.  Наприкінці заходу всі присутні, взявшись за руки, створили символічний ланцюг єдності.

По завершенню офіційної частини керівники району, військовослужбовці, представники правоохоронних органів, громадськість поклали квіти до пам’ятних знаків.