21.03.2020

ЧАС РОЗВИВАТИ ТАЛАНТИ ТА ВЧИТИСЯ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

В Україні тривають протиепідемічні заходи та обмеження, у зв’язку з чим   попередньо до 3 квітня 2020 року на період карантину було припинено навчальний та виховний процес у дошкільних закладах та школах всіх форм власності.

Проте у той же час, не дивлячись на досить складну ситуацію, у батьків з’явилась можливість приділити більше уваги своїм діткам та проводити з ними більше часу.

«Звичайно, карантин не є канікулами для учнів. В таких умовах навчання потребує навіть більших зусиль, оскільки деякі нові теми нашим школярам доводиться опановувати самостійно. З іншого боку, батьки зараз можуть подарувати більше тепла своїм діточкам, займатися з ними, грати, проводити свій вільний час, і не лише сидячи над уроками, а й розвиваючи їх таланти. Можливо після карантину хтось із наших хлопчиків та дівчаток поділиться своїми новими вміннями», - зауважила голова райдержадміністрації Ганна Яцишена під час робочої онлайн-наради з працівниками відділу освіти, науки, молоді та спорту.

Крім того, очільницею району було надано доручення щодо підготовки інформаційних матеріали на допомогу вчителям, батькам та учням.

 

Тож, рекомендуємо для батьків дітей дошкільного віку та молодших школярів і учнів школи ІІ ступеня наступні заняття:

-          настільні ігри, які прекрасно розвивають логічне мислення - лото, пазли, шахи, шахмати;

-          заняття творчістю: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила, колажу, декору;

-          висадку рослин та спостереження і догляд за ними;

-          підготовку кулінарних майстер-класів, участь у безпосередньому їх виготовленні та подальшої церемонії сервіровки столу;

-          перегляд телепередач та роликів: корисним буде ролик для дітей «Дізнайся про свою силу», підготовлений телеканалом  ПЛЮСПЛЮС и МОЗ України.

 

Крім цього, з дітьми можна малювати, влаштувати вистави, придумати нові ігри, образи, сюжети.

Також рекомендуємо використовувати онлайн-ресурси та освітні платформи:

- ed-era.com/zno  онлайн-курси з підготовки до ЗНО: Українська мова та література, історія України в історіях, біологія, математика, англійська мова. Вся добірка курсів, які можна використовувати як для підготовки до ЗНО, так і взагалі школярам і вчителям: 

- ed-era.com. - більше 70 безкоштовних онлайн-курсів і все це якісно та цікаво.

- https://youtu.be/lLWQzl0Yka0 канал_Уроки_Роза_Вікторовна - підготовка до ДПА з математики у 4 класі. Зрозумілі пояснення до різних завдань.

- Shkola.ua - навчальний портал, заснований за підтримки Міністерства освіти України. На порталі ви знайдете розділ, який відкриває доступ до більшості шкільних підручників від молодших до старших класів з усіх предметів, а також розділ "Решебники", де учень зможе перевірити правильність виконання домашнього завдання. Тут також є можливість позайматися самостійно і засвоїти матеріал завдяки інтерактивним урокам з різних предметів. Також цей ресурс стане хорошим помічником в написанні рефератів і підготовці до ЗНО. Для вступників до вузів на сайті є перелік вузів, шкіл, інформація про навчальні курси різної спрямованості і репетиторів.

- MySchool.ua - всеукраїнська навчальна екосистема "Моя школа", ресурс, створений львів'янином, батьком трьох дітей, підприємцем, кандидатом технічних наук Ярославом Максимовичем. В системі "Моя школа" діти можуть отримати все те, до чого звикли в соціальних мережах. Крім цього, ресурс є тим онлайн-середовищем, в якому можуть взаємодіяти школярі, вчителі, батьки та керівники районних відділів освіти. Кожен користувач системи має свою сторінку, де вчителі можуть ставити учням оцінку і нагадувати про виконання домашнього завдання.А учні та їх батьки можуть стежити в розділі "Події" за новинами у своїх друзів по екосистемі MySchool.ua. На сторінках ресурсу ви знайдете бібліотеку готових конспектів уроків по всім базовим шкільним предметам, а для вчителів тут є медіотека і методичний та дидактичний матеріал, і багато іншого. Доступ до системи дається директорами шкіл, які вносять сюди своїх вчителів, учнів та їх батьків.

- Щоденник.ua (shodennik.ua) - ще один проект, створений за підтримки Міністерства освіти України, зареєструвавшись, школяр отримає доступ до мультимедійної бібліотеці, зможе користуватися словниками і перекладачами, отримувати розклад уроків в електронному вигляді. Батьки, в свою чергу, отримають можливість контролювати успішність своїх дітей, спілкуватися між собою і навіть проводити віртуальні батьківські збори. На порталі є розділи "Оголошення", "Шкільна газета" та багато іншого.

 

-          klasnaocinka.com.ua - загальнодержавний освітній портал, який працює за тими ж принципами, що і попередні. У розділі "Дистанційне навчання" ви знайдете курси, лекції та завдання, тести, бібліотеку для дистанційного навчання, тут є майданчик для проведення відеоконференцій. "Класна оцінка" дає можливість створювати портали шкіл і цілих регіонів.

-          Mz.com.ua - інформаційно-навчальна мережа "Мої знання". Цей сайт є однією зі складових всеукраїнського проекту "Курс: освіта". Його користувачі - керівники навчальних закладів України, вчителі, учні та їх батьки (опікуни). Для вчителів "Мої знання" - це система для ведення електронних журналів, зручний інструмент для заповнення, редагування та аналізу оцінок і відвідуваності.
Для учнів - зручний і швидкий спосіб отримання домашніх завдань і оцінок через інтернет. У свою чергу, для батьків ця мережа - можливість стати ближче до процесу навчання дитини - отримати доступ до відомості про успішність. Щоб знайти школу і дізнатися розклад уроків, потрібно ввести її код (номер в системі) або частину назви в спеціальне поле. Учні та батьки отримують логін і пароль для входу в свої щоденники у свого класного керівника, в свою чергу вчителі і класні керівники отримують ключі доступу до своїх журналів у куратора школи.

- Гіпермаркет знань (school.xvatit.com) - російськомовний освітній портал, засновником якого є президент Міжнародного ліцею "Гранд" Володимир Співаковський. Гіпермаркет знань робить доступним процес онлайн-навчання. Досить знайти предмет і цікавий для вас клас і за допомогою зручного меню відшукати потрібний вам матеріал. Тут є звичайні конспекти уроків, практичні завдання, відеоматеріали. Також тут є уроки особистісного зростання, онлайн-ігри-тренінги, новини і багато корисної інформацій з різних областей соціального життя.

- Repetitor.ua - портал для пошуку репетитора і позашкільної підготовки. Містить дані про репетиторів по всій Україні, які відсортовані по областях і містах України, на кожного заведена індивідуальна картка, де можна побачити відгуки про якість викладання і залишити свій. Також на порталі ви знайдете інформацію про курси з підготовки до ЗНО, українських та зарубіжних вузах.

- Шкільні знанія.соm (znanija.com) - ресурс, на якому школярі та їх батьки допомагають один одному впоратися з виконанням домашніх завдань по будь-яких предметів. Це працює так: ви допомагаєте іншим впоратися із завданням по якомусь предмету і отримуєте бали, якими діліться з тими, хто допомагає вам у скрутному для вас завданні. На сайті передбачені платний і безкоштовний варіант розміщення питань. Зареєстровані користувачі мають можливість надсилати один одному приватні повідомлення, вести дискусії, знаходити твори та реферати з потрібних предметів.

-          Бібліотека школяра ditky.info/load/43

 

Крім вищезазначеного, 17 березня 2020 року, о 18:30 стартувала трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН. Вона почалася з лекцій з української мови та літератури, біології, математики та історії України.

Карантин, як би не було жаль, не сприяє якісному навчанню. Учні випускних класів особливо від цього страждають. Саме тому, з ініціативи керівника  району Ганни Яцишеної інформуємо вас про корисні онлайн-інструменти підготовки до ЗНО. Ті, хто не мають  підключення до мережі Інтернет, зможуть дивитися уроки на ТК «Рада».

 

Трансляція відбуватиметься за таким графіком:

 • Середа: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
 • Четвер: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
 • П’ятниця: 8:00 - 9:00 та 18:30 - 21:00
 • Субота та неділя: 10:00 - 20:00 (6,5 годин із перервами)

 

Повні курси підготовки до ЗНО з тестами, завданнями та конспектами занять можна знайти на платформах онлайн-студій:

 • EdEra: ed-era.com
 • ILearn (Освіторія): ilearn.org.ua
 • Prometheus: prometheus.org.ua
 • BeSmart: besmart.study

БЕЗКОШТОВНІ РЕСУРСИ

1. Prometheus

На платформі є близько 100 безкоштовних онлайн-курсів. Серед яких:

 • курси підготовки до ЗНО;
 • курси з англійської мови;
 • курси для освіти сучасного вчителя.

2. ЕдЕра 

Тут ви знайдете 47 безкоштовних курсів на найрізноманітніші теми. Зокрема:

 • курс з механіки;
 • курс з історії “Зародження української нації” та “Історія України в історіях” (повний курс з історії України для підготовки до ЗНО);
 • курс з математики: “Арифметика, рівняння та нерівності”;
 • курс про права людини в освітньому просторі;
 • курс з англійської;
 • курс з біології.

3. iLearn 

Тут можна безкоштовно пройти онлайн-підготовку до ЗНО з основних предметів із київськими репетиторами. На платформі також є тести і відеолекції.

4. Цікава наука 

Це YouTube-канал із короткими науково-популярними відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Тут ви дізнаєтеся, звідки беруться нові віруси, чи існує час насправді і чому коти так дивно поводяться.

5. Клятий раціоналіст 

Ще один YouTube-канал, який пропагує раціоналізм та спирається на наукові дослідження. Тут ви знайдете відповіді як на несподівані, так і на очікувані запитання. Наприклад, чому не треба проходити щодня 10000 кроків, що насправді відбувається, коли ви засмагаєте і чи можна посивіти від стресу за одну ніч.

6. Geek Journal 

Канал, який допоможе бути в курсі справ у світі кіно, адже тут виходять огляди українських та світових фільмів. Можна поспостерігати і повчитися, як весело аналізувати і обговорювати кіно.

7. Ukraїner 

Це мандри Україною, де вам покажуть країну з неба (це відео вже переглянули більше 700 тисяч разів), познайомлять з українськими болгарами та горюнами і звозять у гості до рідних міст Христини Соловій, Jerry Heil та alyona alyona.

8. Matific 

Безкоштовний ресурс для вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів. Учні можуть вирішувати задачі, проходити тести, досліджувати математичні концепції та прийоми. Matific дозволяє відстежувати успіхи всіх учнів через звіти в реальному часі (для цього потрібно заповнити форму).

9. #Живі письменники 

Це інтерв’ю із сучасними письменниками й письменницями, де вони розповідають про дитинство, знайомлять із книжками, відповідають на запитання. До відео розроблені методичні рекомендації. У них є завдання не лише з мови та літератури, а й з математики, інформатики, дизайну та технологій і навіть образотворчого мистецтва.

10. Куншт 

 • Це український науково-популярний журнал. Тексти можна як читати, так і слухати онлайн. Деякі супроводжуються відео (англійською). Стане у пригоді для учнів старших класів.

11. Щоденні завдання від освітнього дитячого табору JAMM

 • Відстежуйте нові завдання за

 хештегами #JAMMonline #JAMMDiscovery у Facebook. Там ви знайдете кілька рубрик: “Питання дня”, “Do it yourself”,“Fun & smart”, “Movie of the day”, “Challenge yourself”, “Smart games”.

12. Duolingo

 • Це сервіс для вивчення англійської за допомогою інтерактивних вправ з елементами гри. На платформі одразу видно, які завдання виконано правильно, а які – ні.

13. Книга-мандрівка

 • Український мультсеріал, створений на основі бестселера “Книга-мандрівка. Україна” про всесвітньо відомих українців та події, про які в нас не завжди добре знають. Одна з найпопулярніших серій на каналі – “Як одесит світ від холери врятував”. Її переглянули вже майже 250 тисяч разів.

14. Childdevelop

 • Генератор практичних завдань, який дозволяє створювати та роздруковувати завдання для дітей різного віку з математики, читання та письма. Наприклад, прописи, анаграми, завдання на додавання чи віднімання.

15. Отримання знань

 • Цей сайт створили у Вінниці спеціально для дистанційної освіти зі шкільних предметів. Щоб отримати доступ до всіх матеріалів і зберігалися результати навчання – потрібно зареєструватися.

16. Математика на Khan Academy

 • Це українська версія навчальних відео популярної освітньої платформи Khan Academy. Тут можна знайти уроки з геометрії, тригонометрії та алгебри.

17. У класі

 • Безкоштовні відеоуроки з математики від 5 до 11 класу (алгебра, геометрія і стереометрія). Формат навчання максимально наближений до реального: вчитель пояснює теми біля дошки.

18. Формула 

 • Сайт, де можна почитати теорію з арифметики, алгебри, геометрії і тригонометрії, подивитися анімовані графіки і перевірити себе за допомогою онлайн-калькуляторів. До уроків прикріплені документи із завданнями (разом із відповідями).

19. LearningApps

 • Сервіс доступний англійською і російською мовами. У ньому є завдання з природничих наук, англійської та інших іноземних мов, математики, історії тощо.

20. Quzizz

 • Англомовний сервіс для розробки вікторин. Для роботи потрібно зареєструватися. На сайті є чимало готових україномовних тестів із різних предметів та тем.

21. Студія коду

 • Це – курси з інформатики для дітей 4-18 років. На платформі є відео, плани уроків і завдання. Частина матеріалів – англійською мовою.

22. OpenTheatre

 • Це сучасний український театр онлайн. Тут можна побувати за лаштунками українських театрів і подивитися вистави: наприклад, “Сто тисяч” від Театру на Подолі чи “Парадокси злочину” за мотивами роману “Злочин і кара” і розповіді Гілберта Честертона “Парадокси містера Понда”.

23. Екскурсії музеями світу (англійською)

Це можливість усім разом відправитися на екскурсію в музеї світу – добірка від Google Arts&Culture.

24. Відеоуроки з фізики від Павла Віктора

Викладач Рішельєвського ліцею Павло Віктор веде ютюб-канал, де публікує відео власних уроків. Так, на каналі уже є:

 • відеокурс з фізики для спеціалізованих фізико-математичних шкіл (474 уроки);
 • відеоуроки для 7 класу (86 уроків);
 • відеоуроки для 8 класу (94 уроки);
 • відеоуроки для 9 класу (34 уроки).
 •  

НАВЧАЙТЕСЯ ЦІКАВО!