08.05.2020

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня в Україні, відповідно до Указу Президента від 24 березня 2015 року, а також Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років»,  відзначається День пам’яті та примирення.

Цю пам’ятну дату започатковано з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, для увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства.

День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Саме тоді  Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі у Франції, однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи були проведені багатолюдні святкування. День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни.

В Україні символом Дня пам'яті з 2014 року вважається червоний мак і гасло «1939-1945. Ніколи знову». Червоний мак, що передає кривавий слід від кулі, вважається міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

День пам'яті і примирення 2020 року в Україні проходить за особливих обставин. Через карантинні обмеження, спричинені епідемією COVID-19, масових заходів не відбуватиметься. Однак, районна влада – Білгород-Дністровська райдержадміністрація, особисто відвідує ветеранів та жертв нацистських переслідувань до Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

У День пам'яті та примирення Білгород-Дністровська районна державна адміністрація бажає всім ветеранам, жителям району та міста - жити у мирі, злагоді, навчитися прощати й розуміти один одного! Нехай цей день примирення нагадує, як важливо вірити і творити добро, щоб більше не було воєн і конфліктів!