14.02.2020

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА – НЕВІД’ЄМНІ СКЛАДОВІ РОЗВИТКУ КРАЇНИ

Державними програмами та напрямками діяльності у сфері енергетики, закріпленими на законодавчому рівні, передбачено функціонування ринку електричної енергії на принципах енергоефективності, захисту навколишнього природного середовища; сприяння розвитку альтернативної та відновлюваної енергетики; енергетичної безпеки України.

Враховуючи розроблену концепцію Енергетичної стратегії до 2035 року та вже прийняті Національні плани дій з енергоефективності і відновлюваної енергетики до 2020 року, на рівні Білгород-Дністровського району також проводиться масштабна робота з впровадження енергоефективних технологій і використання відновлюваних джерел енергії.

Це питання тісно пов’язане з усіма сферами життя і потребує конструктивного підходу. Саме тому, за ініціативи голови районної державної адміністрації Ганни Яцишеної 13 лютого 2020 року пройшла зустріч з представником компанії-інвестора «VR-Capital» Миколою Сердюком, у ході якої обговорювалась реалізація уже розпочатого інвестиційного проєкту «Будівництво Дністровської вітроелектростанції (ВЕС) у Білгород-Дністровському районі Одеської області».

Як зазначив Микола Сердюк, виконувати будівельно-монтажні та інші роботи будуть визначені інвестором підрядні організації, згідно з проектами виробництва робіт, замовником будівництва є ТОВ «Дністровська Вітроелектростанція». Роботи на об’єкті планується провести у дві черги, а доставка обладнання, матеріалів, та конструкцій передбачається автомобільним транспортом.

Очільниця району Ганна Яцишена поставила питання щодо існуючої мережі автомобільних доріг та їх експлуатації під час перевезення зазначеного обладнання. Представник інвестиційної компанії наголосив, що в рамках впровадження даного проєкту планується здійснити ремонт дороги від с. Бикоза до с. Мологи, а також у напрямку Старокозацького кільця. Крім того, будуть виконані й інші роботи по відновленню інфраструктури. 

«Облаштування вітроелектростанцій  — один з перспективних напрямів розвитку енергетики в Україні, зокрема й у Білгород-Дністровському районі. Це дуже актуальне питання для півдня Одеської області. Ми бачимо, які переваги відкриваються для нашого краю в енергетичній галузі, а також, як наслідок, і розвитку інфраструктури. Впевнена, що і на державному рівні будуть створювати законодавчі стимули для розширення енергетичного ринку», — наголосила Ганна Яцишена.

По завершенню обговорення дійшли домовленостей щодо проведення наступних зустрічей.