08.02.2021

Голова районної державної адміністрації Ганна лишена 5 лютого 2021 року провела апаратну нараду, у ході якої було заслухано інформацію щодо протипожежної безпеки.

Як зазначила очільниця району, дотримання протипожежної безпеки – дуже актуальна проблема, особливо у зимовий період. «Хочу зазначити, що до Білгород-Дністровської районної державної адміністрації надійшов витяг з протоколу Кабінету Міністрів України та доручення голови Одеської облдержадміністрації стосовно перевірки стану пожежної безпеки у готелях, пансіонатах, будинках розміщення людей похилого віку, осіб з інвалідністю, закладах постійного перебування дітей тощо. Такі посилені заходи відбуваються по всій Україні, у зв’язку з трагедією, яка сталась 21 січня поточного року у Харкові. І сьогодні ми всі – і влада, і відповідні служби, працюємо задля попередження та недопущення таких ситуацій, коли під час пожеж гинуть люди, адже життя і здоров’я людей – це найголовніше», - наголосила Ганна Яцишена.

За інформацією провідного інспектора Білгород-Дністровського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександра Баєвського, з метою здійснення контролю за виконанням вимог Кодексу цивільного захисту України, інших законодавчих та нормативних, нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, Прем’єр-міністром України підписано доручення щодо здійснення позапланових перевірок суб’єктів господарювання, у власності (володінні) користуванні яких перебувають готелі, пансіонати, хостели, будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю тощо.

До категорії об’єктів, які планується перевіряти на території Білгород-Дністровського району (місто та ОТГ), потрапили 23 об’єкти. Здійснення перевірок даних об’єктів інспекторським складом Білгород-Дністровського МРВ ДСНС заплановано з 3 лютого по 8 квітня поточного року. За результатами проведення позапланових перевірок буде проінформовано місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щодо стану забезпечення техногенної та пожежної безпеки зазначених об’єктів для прийняттям відповідних рішень в межах повноважень.

Про стан роботи щодо пожежної безпеки у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей поінформувала директор закладу Тетяна Пономаренко. Як зазначила доповідач, відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні основними організаційними заходами щодо забезпечення пожежної безпеки в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей є: визначення обов'язків посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки; призначення відповідальних за пожежну безпеку , а також за утримання і експлуатацію наявних технічних засобів протипожежного захисту; встановлення  відповідного протипожежного режиму; розробка й затвердження  інструкцій про заходи пожежної безпеки та відповідних інструкцій для всіх вибухопожежонебезпечних та пожежонебезпечних приміщень, організація вивчення цих інструкцій працівниками; розробка планів (схем) евакуації людей на випадок пожежі; встановлення порядку (системи) оповіщення людей про пожежу, ознайомлення з ним всіх працюючих; забезпечення територій, будівель та приміщень відповідними знаками пожежної безпеки, табличками із зазначенням номера телефону та порядку виклику пожежної охорони; створення та організація роботи  добровільних пожежних дружин та команд.