18.03.2020

ГОТОВНІСТЬ РАЙОНУ: як працює місцева влада по запобіганню занесення COVID-19

Питання по можливому занесенню вірусу COVID-19 до нашого району стоїть особливо гостро, оскільки в Україні зафіксовано декілька випадків захворювання на коронавірус. Але районною адміністрацією, яку очолює Ганна Яцишена, спільно з іншими службами ведеться постійна робота щодо запобігання спалахів хвороби на території району, а також її нерозповсюдження й до інших місцевостей.

Під керівництвом очільниці району Ганни Яцишеної  17 березня поточного року відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У ході засідання детально обговорювались питання щодо облаштування пунктів пропуску приміщеннями для медперсоналу та визначення місць обсервації, в рамках проведення комплексу обмежувальних протипандемічних заходів, що направлені на ліквідацію можливого занесення й поширення коронавірусу. Як зазначалося, для осіб, у яких виявили ознаки хвороби, необхідно встановити окреме приміщення для ізоляції людини від оточуючих до прибуття карети екстреної медичної допомоги («швидкої»).

Також на території пункту пропуску має бути встановлено тимчасову споруду для чергування працівників відокремленого відділення лабораторних досліджень.

Тимчасові споруди, що є у наявності, потребують отримання дозвільних документів через вищі органи в межах підпорядкування, що може затягнутися у часі. Тому комісією було прийнято рішення власними силами знайти шляхи вирішення.

«Ми маємо дотриматися, першочергово, необхідних заходів по захисту людей: і тих, хто працює – прикордонників, медиків, і тих, хто перетинає кордон. Пропоную разом підходити до розв’язання задач, що потребують термінового вирішення, щоб уже сьогодні-завтра бути готовими до будь-яких можливих форс-мажорів. Ми маємо спільно стабілізувати  ситуацію, налагодити та скоординувати роботу по усіх напрямках, щоб наші мешканці були впевнені, що влада робить все можливе, аби запобігти спалаху хвороби. Це наше спільне завдання і наша спільна турбота», - підкреслила під час засідання Ганна Яцишена.

По озвученому питанню було запропоновано  на весь період карантину облаштувати намети на території МКПП, але в умовах загрози поширення коронавірусу це, нажаль, не є можливим. Фахівцями наголошувалося, що приміщення, які будуть визначені для вищезазначених цілей, мають  бути придатними для парової дезінфекції при температурі 600 градусів.

Тож, начальником ДП «Білгород-Дністровський Морський Торговельний Порт» Ігорем Усовим було вирішено, одну із тимчасових споруд, що є в наявності в порту, передати для користування на території пункту пропуску, як місце для перебування медичних працівників. Слід зазначити, що станом на 18 березня уже здійснено її транспортування та встановлено у визначеному місці. Також на найближчий період буде надана допомога і з боку голови Старокозацької об’єднаної територіальної громади Вадима Бойка щодо облаштування пункту обсервації.

Крім того, протягом засідання комісії було затверджено графік перебування медичних працівників та спеціалістів відділу лабораторних досліджень, які будуть знаходитись на території МКПП «Старокозаче» цілодобово.

На державному рівні, завдяки внесенню змін до деяких законодавчих актів, було спрощено процедуру  закупівель за кошти місцевих бюджетів. Дякуючи цьому,  районною владою тепер буде придбано усі необхідні засоби захисту та інші матеріали, що є вкрай важливим на сьогодні, зважаючи на епідеміологічну ситуацію.

Наразі, керівництвом райдержадміністрації ситуація тримається на постійному контролі. Станом на 18 березня 2020 року захворювань на коронавірус в нашому районі не зафіксовано.

Серед населення постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота через мережу інтернет та місцеві засоби масової інформації.