08.02.2021

Під головуванням очільниці району Ганни Яцишеної 5 лютого 2021 року пройшла апаратна нарада, під час якої було обговорено питання організації і проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Мунтьян повідомила, що з 1 лютого 2021 року розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Цьогоріч вона відбудеться з 21 травня до 15 червня.

Згідно з календарним планом підготовки та проведення цьогорічного тестування реєстрація на ЗНО триватиме до 5 березня.

Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш ніж із 5-ти навчальних предметів.

Реєстрація на ЗНО відбувається на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно:

ü  правильно обрати категорію особи;

ü  створити й заповнити реєстраційну картку за допомогою сервісу «Зареєструватися» на сайті УЦОЯО;

ü  підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти), або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Комплект реєстраційних документів має містити:

ü  оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується з використанням спеціального серверу сервісу «Зареєструватися»;

ü  засвідчену копію паспорта громадянина України;засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

ü  за потреби інші документи (медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

До 30 квітня зареєстровані учасники тестування зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки – на них буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня за таким графіком: 

21 травня – хімія;

24 травня – іспанська, німецька, французька мови; 

25 травня – англійська мова;

28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту);

1 червня – українська мова, українська мова і література;

4 червня – історія України; 

7 червня – фізика;

10 червня – біологія;

15 червня – географія.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.

Додатковий період реєстрації окремих категорій осіб триватиме з 6 до 18 травня включно. Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 29 червня до 16 липня.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 4 грудня 2019 року № 1513.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів, що підготовлено декілька варіантів проведення цьогорічного ЗНО з урахуванням епідемічної ситуації в Україні. Доцільність імплементації одного з них буде розглядатися в березні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Підсумовуючи доповідь Тетяни Мунтьян голова райдержадміністрації Ганна Яцишена наголосила, що на даний час якісна підготовка та розуміння процесу оцінювання є дуже важливими факторами, адже результати ЗНО випускники системи повної загальної середньої освіти подають при вступі до закладів вищої освіти на навчання за освітнім ступенем «бакалавр».