19.05.2020

КАРАНТИН: ЩО ДАЛІ? З 22 травня може запрацювати громадський транспорт, а з 25-го – дитячі садки

 

За інформацією Урядового порталу з 22 травня Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що вже з 22 травня поточного року Урядом буде дозволено відновити  рух міського і приміського наземного транспорту. Крім того, послаблення карантинного режиму стосуються й дозволу на проведення спортивних змагань без глядачів, роботи  готелів, окрім хостелів. Але робота ресторанів і басейнів у готелях залишиться під забороною.

Він також підкреслив, що з 25 травня планується відкрити дитячі садочки. Як було наголошено,  модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я. До уваги будуть взяті три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тисяч населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, буде продовжено перехід від одного етапу карантину до іншого.

За словами Прем’єр-міністра, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, може бути запроваджений  з 1 червня. Третій етап послаблень карантину передбачатиме початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) і відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні, але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.