12.05.2020

КАРАНТИН: які зміни відбулися?

Головою районної державної адміністрації Ганною Яцишеною 11 травня поточного року було скликано комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному було розглянуто питання стосовно заходів по запобіганню поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Як зазначив заступник голови райдержадміністрації Олексій Світенко, на всій території України до 22 травня 2020 року продовжено карантинний режим з деякими послабленнями. Тож, після заслуханої інформації та детального обговорення, комісією були прийняті відповідні рішення.

Зокрема, було вирішено з 12 травня поточного року зняти заборону на території району, за умови жорсткого дотримання маскового режиму, соціального дистанціювання, регулярної дезінфекції та дотримання протиепідемічних заходів: 

- з роботи літніх майданчиків закладів громадського харчування, розміщених просто неба та на виніс, за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами, а також розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років); 

- з торгівлі непродовольчими товарами у магазинах; 

- з роботи стоматологічних клінік, перукарень, салонів краси та закладів побутового обслуговування; 

- з відвідування дитячих та спортивних майданчиків; 

 - з діяльності адвокатів, нотаріусів, юристів, аудиторів, психологів; 

- з діяльності музеїв та заповідників, засобів масової інформації без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту; 

- з проведення кіно- та відео- знімань, репетицій за умови присутності не більш 50 осіб та без глядачів. 

Крім того, було вирішено з 11 травня 2020 року знизити рівень карантинних заходів до загальнодержавного рівня та припинити діяльність у режимі надзвичайної ситуації на території Миколаївської сільської ради. У зв’язку з цим, припинено роботу санітарно-карантинного посту на в’їзді до села Миколаївка.

Також  за рішенням комісії з питань ТЕБ та НС працівниками КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білгород-Дністровської районної ради припинено цілодобове чергування на санітарно-карантинних постах. Натомість, буде забезпечуватись оперативне реагування на випадки виявлення або підозри на коронавірусну інфекцію. Прикордонною службою та митним постом буле продовжено проведення температурного скринінгу та забезпечено перебування осіб, які перетинають кордон, у приміщенні тимчасової ізоляції до прибуття медичного персоналу.

«Не дивлячись на послаблення, карантинний режим продовжується на всій території України, а тому ми й надалі будемо здійснювати протиепідемічні заходи, які необхідні на даний час. Впевнена, що незабаром ситуація в країні покращиться, і в нашому районі знову налагодиться належна життєдіяльність в усіх суспільно значущих сферах», – наголосила по завершенню розгляду питання очільниця району Ганна Яцишена.