27.07.2018

Контроль за виконанням заходів по недопущенню розповсюдження АЧС на території району буде посилено

Голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко 27 липня 2018 року провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. У заході взяли участь перший заступник голови Наталя Гречановська, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби Пантелій Головченко, члени комісії, представники аграрного сектору.

Під час засідання було заслухано інформацію про посилення заходів щодо недопущення занесення захворювання свиней на африканську чуму, оскільки дане питання на сьогоднішній день стоїть досить гостро.

«Ми маємо захистити і господарства району, і наших споживачів. Через ті обставини, що епізоотична ситуація по регіону ускладнюється, органам влади, службам, суб’єктам господарювання необхідно посилити співпрацю у напрямку ветеринарно-санітарної безпеки. Зокрема, це стосується запобігання нелегального перетину кордону з метою торгівлі м’ясними продуктами без відповідних документів та лабораторної перевірки, недопущення придбання місцевими реалізаторами зазначених продуктів харчування у тих районах, де уже наявні випадки захворюваності на африканську чуму. Ми повинні перш за все дбати про здоров’я та життя людей, а тому прийняті  сьогодні рішення комісії мають чітко виконуватись усіма причетними», - зазначив очільник району.

Під час засідання також наголошувалося, що ігнорування суб’єктами господарювання будь-якими елементами біобезпеки, може спричини серйозну загрозу  виникнення та поширення хвороби на території району.

За результатами обговорення питань, комісією були прийняті рішення щодо посилення заходів безпеки та недопущення захворюваності на африканську чуму. Дане питання буде жорстко контролюватися як районною владою, так і відповідними службами ветеринарно-санітарного контролю.