19.03.2020

НЕ СПАЛЮЄМО КОШТИ: В РАЙОННИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ЗАВЕРШЕНО ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

У Білгород-Дністровському районі за рішенням голови райдержадміністрації Ганни Яцишеної, зважаючи на карантин та у зв’язку із підвищенням температури повітря, було прийнято розпорядження про завершення опалювального сезону 2019-2020 року в закладах середньої освіти.

Оскільки на даний час учні знаходяться вдома через запобіжні заходи щодо карантину та не відвідують навчальні заклади, а також беручи до уваги значне потепління, необхідності здійснювати опалення немає.  Тож, з 16 березня поточного року у всіх школах опалювальний сезон офіційно завершився.

Наразі, продовжують підтримувати температурний режим лише у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей райдержадміністрації, де тимчасово влаштовані неповнолітні із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. Перебування дітей у закладі – цілодобове, а зниження температури повітря вночі може спричинити ризик захворювань у малечі.  Тому владою було визначено, що у Центрі поки що триватиме опалювальний період.

«Ми розуміємо, що продовжуючи опалювати пусті приміщення, втрачаємо значні кошти з районного бюджету. Уже немає потреби підтримувати температурний режим у закладах задля належного функціонування систем опалення, як це відбувається взимку, коли температура падає нижче нуля градусів. Крім того, за попередніми підрахунками фахівців,  економія бюджетних коштів складає понад пів мільйона гривень, що у свою чергу на сьогоднішній день дасть змогу зменшити витрати з бюджету на теплопостачання. Проте у Центрі реабілітації, де постійно знаходяться дітки, опалювальний сезон поки що продовжено. Сьогодні всім зрозуміло, що до прийняття таких рішень потрібно підходити виважено, враховуючи всі сторони питання», - надала коментар стосовно видання вищезгаданого документу Ганна Яцишена.

Нагадуємо: через оголошений карантин в усіх закладах середньої освіти району призупинено навчальний процес до 3 квітня 2020 року.