03.09.2020

ОФІЦІЙНО: ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ?

Останнім часом було багато спроб з боку так званих «журналістів» та «активістів» дестабілізувати ситуацію стосовно включення КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня» Білгород-Дністровської районної ради до переліку закладів для лікування хворих на COVID-19. Районною державною адміністрацією не надавалися коментарі та не спростовувалась велика кількість недостовірної інформації, оскільки протягом останніх тижнів тривала робота по вирішенню даної ситуації.

Хочу наголосити для тих, хто намагається дискредитувати роботу районної влади: вирішення таких важливих питань в умовах пандемії не відбувається одноособово головою районної державної адміністрації. Перш за все, перелік медичних закладів був визначений Міністерством охорони здоров’я України та затверджений розпорядженням М.Степанова 26 серпня поточного року. Після цього був здійснений виїзд до нашого району обласної комісії, до якої було залучено представників Департаменту охорони здоров’я, депутатів Одеської обласної ради, а також в обговоренні щодо визначення приміщень для роботи з хворими на COVID-19 взяли участь головний лікар КНП Валентин Гросул та провідні лікарі-інфекціоністи.

Наприкінці серпня пройшла спільна зустріч представників районної та міської влади з керівниками медичних установ для подальшого вирішення усіх організаційних моментів, пов’язаних із даною ситуацією.

Валентин Гросул під час зустрічі поінформував, що комісією у складі в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Н.Одарій, головного інфекціоніста С.Осипенко, в.о. директора південного міжрегіонального відділення НСЗУ Д.Самофалова та депутата облради І.Коваліш було оглянуто районну лікарню та відділення, в результаті чого надано відповідні рекомендації для створення на базі лікарні умов для лікування хворих на COVID-19.

Після засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС було прийнято рішення про включення до закладів охорони здоров’я «першої хвилі» центральну районну лікарню та розроблено маршрут пацієнта, який відповідатиме визначенню випадку COVID-19.

Наразі в районній лікарні буде облаштоване необхідне відділення та укладено договір з Національної службою здоров’я України. За рахунок коштів від НСЗУ районна лікарня має змогу придбати обладнання, медикаменти, провести оплату праці медичним працівникам у розмірі 300% (тим, хто працюватиме з хворими на COVID-19). Фінансування, яке надаватиметься, передбачено на кожного пацієнта, а ковідний центр (районна лікарня) прийматиме хворих не тільки району, а й міста, а також за направленням мешканців інших районів. На даний час медичній установі уже передано два апарати штучної вентиляції легень, концентратори, а також надаються індивідуальні засоби захисту та деззасоби.

Ще раз хочу наголосити: про закриття центральної районної лікарні мова не йде. Так, протягом наступного періоду лікарня працюватиме в іншому режимі: стороннім особам вхід на територію медзакладу буде заборонений, а представники національної поліції слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку. Жителів району та міста, які потребують лікування від інших хвороб та медичної допомоги, буде обслуговувати міська багатопрофільна лікарня. Під час проведення спільної наради головний лікар даної медичної установи Ігор Десятник запевнив, що усі відділення міської лікарні готові приймати мешканців району та проблем з цим виникати не буде.

Звичайно, мало є людей – мешканців міста і району, які підтримують включення районної лікарні до «першої хвилі», але всі ми маємо пам’ятати, що від цього залежить здоров’я та життя наших громадян. Ніхто не застрахований від біди, це може трапитися з кожним. Запевняю, що всі заходи безпеки будуть дотримуватися у повній мірі, але, на жаль, статистика невтішна і все більше людей потрапляє у капкан цієї підступної хвороби.

Все, що залежить від районної влади у даній ситуації, буде здійснюватися постійно та невідкладно. Якщо у вас з’являються питання або страхи, не слід піддаватися загальній паніці та вірити пліткам. Сьогодні, на превеликий жаль, деякі представники ЗМІ замість того, щоб підтримати і заспокоїти людей, ще більше провокують непідтвердженою інформацією (роздуваючи її) наших мешканців та вселяють у них нові побоювання. Не варто довіряти всьому, що пишуть на просторах інтернету! Перевіряйте інформацію в офіційних джерелах: на сайтах місцевих, обласних та державних органів влади.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ БІЛГОРОД-ДНІСТРОВЩИНИ, ЩИРО БАЖАЮ ВСІМ ВАМ ЗБЕРІГАТИ СПОКІЙ ТА БУТИ ЗАВЖДИ ЗДОРОВИМИ! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!