12.12.2018

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ У БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОМУ РАЙОНІ

У Білгород-Дністровському районі 12 грудня 2018 року під головуванням очільника районної державної адміністрації Сергія Ільченка відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку. У заході взяли участь заступник голови Одеської облдержадміністрації Віталій Свічинський, заступник голови Білгород-Дністровської районної ради Валентина Орлова, представники органів влади, голови об’єднаних територіальних громад та сільських рад, депутати, представники громадськості, аграрії, засоби масової інформації.

Зі вступним словом до присутніх звернувся керівник району, який зазначив, що і Президент України, і, найголовніше, громадяни, ставлять перед усіма рівнями влади нелегкі, але досить важливі завдання – розвиток України в цілому, і розвиток кожної окремої громади.

«Сьогодні весь світ відзначає прогрес України у виконанні Угоди про асоціацію, яка є основним документом у стосунках нашої держави з Європейським Союзом. Ми на місцях маємо зробити все можливе, щоб забезпечити максимально якісну реалізацію усіх реформ, започаткованих Президентом та Урядом. Наше головне завдання на даний час - почути думку кожної громади, зрозуміти, що потрібно людям у сільській місцевості, оскільки вони там живуть, там зростають і виховуються їх діти.  А тому, стратегічний план розвитку територій на 2019-2021 роки буде обговорено у кожній сільській раді», - наголосив під час виступу Сергій Ільченко.

Заступник голови облдержадміністрації Віталій Свічинський у своїй промові акцентував увагу на процесах децентралізації, які тривають у нашій країні. «Стратегічне планування – є невід’ємною частиною подальшого розвитку громад. Люди повинні знати і розуміти, що буде зроблено і в які терміни. Децентралізація надала сьогодні великі можливості для кожної сфери. Зокрема, Білгород-Дністровщина має великий туристичний потенціал, який необхідно реалізовувати, завдяки спільним зусиллям гілок влади», - підкреслив В.Січинський.

Голова районної адміністрації презентував для учасників засідання вагомі досягнення соціально-економічного розвитку району в 2018 році. Заступник голови райради Валентина Орлова окреслила основні тенденції реформування медицини та роботи госпітальної ради.

Про позитивні зрушення в освітній галузі, зокрема впровадження загальнонаціональної реформи «Нова Українська Школа» поінформувала т.в.о. начальника відділу освіти, науки, молоді та спорту Галина Карпова. Також для присутніх продемонстрували відеосюжет про реалізацію даної реформи в школах районах.

Голови Старокозацької ОТГ Вадим Бойко та Шабівської ОТГ Василь Древаль поділилися своїм досвідом, як очільники «молодих» громад.

Перший заступник голови Наталя Гречановська запропонувала розглянути графік обговорень стратегічних планів у сільських радах району, який був підтриманий.

Підсумовуючи проведення першого засідання Ради регіонального розвитку  очільник району Сергій Ільченко зазначив: «Сьогодні ми на місцях повинні зробити все від нас залежне, аби кожен позитивний крок не був марним, щоб люди з кожним днем відчували покращення у своїх громадах. Така позиція має бути спільною для всіх гілок влади. Треба підключитися до цього процесу  і дійти до кожної хати, аби  не пропустити жодної проблеми, яку необхідно вирішувати для людей».