07.05.2020

ПРО ГОЛОВНЕ: ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ – СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ВЛАДИ І ПРИЧЕТНИХ СЛУЖБ

Під час апаратної наради, яка пройшла у райдержадміністрації на чолі з Ганною Яцишеною 6 травня поточного року, обговорили вкрай актуальні питання, що стосуються охорони довкілля. Учасниками наради було обговорено ситуацію щодо незаконного вилову риби на водних об’єктах району, стану охорони біоресурсів водних об’єктів, а також пожежної безпеки населених пунктів, сільгоспугідь, лісів та екосистеми.

Як зазначив головний державний інспектор управління Державного агентства рибного господарства в Одеській області Андрій Самсонов, на території Дністровського лиману з 15 квітня по 31 липня та на річці Дністер до 15 червня  діє заборона на вилов водних біоресурсів.  Ця заборона не поширюється на промисловий лов оселедця.

Протягом цього часу Державним агентством рибного господарства у Одеській області спільно з Прикордонною службою України проводяться рибоохоронні рейди в зоні контролю Дністровського рибоохоронного поста, включаючи водні об’єкти, населені пункти, продовольчі та стихійні ринки. Такі рейди спрямовані на здійснення заходів з охорони водних біоресурсів, з метою дотримання фізичними та юридичними особами вимог чинного законодавства, а також  здійснюється низка заходів, направлених на більш ефективну боротьбу з порушенням громадянами норм і вимог чинного законодавства.

Доповідач наголосив, що Державними інспекторами Дністровського рибоохоронного поста Одеського рибоохоронного патруля у період з 15 квітня по 4 травня 2020 року було викрито 39 порушень. Окрім того, викрито 32 особи, які скоювали правопорушення, внаслідок чого державі було нанесено збитків у розмірі 4641,00 грн.  Андрій Самсонов звернувся до усіх присутніх, мешканців району й міста та поінформував, що у разі наявності відомостей про випадки порушень можна телефонувати на «гарячу» телефонну лінію за номером телефону (098) 798-47-93.

Заступник голови райдержадміністрації Олексій Світенко звернув увагу на той факт, що й досі є випадки, коли деякі господарства здійснюють незаконну діяльність, та наголосив, що необхідно активізувати роботу всіх причетних служб та не допускати таких ситуацій.

Начальником сектору превенції Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області Андрієм Бондаренком було зазначено, що місцевим відділом поліції спільно з відповідними службами постійно здійснюються заходи, з метою виявлення злочинних груп, які спеціалізуються на незаконному видобутку водних біоресурсів і їх реалізації, незаконному видобуванні корисних копалин на водних об’єктах, для документування їх протиправної діяльності та перевірки причетності до нерозкритих злочинів.  Так, у ході проведення таких заходів з підрозділами Державного агентства рибного господарства України, 22 квітня було виявлено та задокументовано факти незаконного видобутку водних біоресурсів в селі Біленьке в акваторії Дністровського лиману, сума збитків  - 7000 грн. Даний факт було зареєстровано в ЄРДР. Крім того, в 2020 році завершено досудові розслідування та передано справи до суду по незаконним діям, що заподіяли  шкоду державі на загальну суму 663 697 грн.

Окремо під час апаратної наради торкнулися питання пожежної безпеки на території району, з якого доповів заступник начальника міськрайонного відділу ГУ ДСНС в Одеській області Олександр Чуханенко. Як поінформував доповідач, протягом 4 місяців 2020 року в нашому районі сталось 178 пожеж. Прямі збитки, завдані пожежами, склали 1 900000 грн., побічні збитки склали 10 900500 грн. Оперативно-рятувальною службою району було врятовано матеріальних цінностей на суму понад 10 000 000 грн.

Основними причинами виникнення пожеж були: занесення джерела запалювання із зовні; аварійний режим роботи електричного обладнання; порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення; необережність під час паління.  У весняно-літній період проблема боротьби з пожежами загострюється набагато більше, оскільки у цей пожежо-небезпечний період збільшується площа сухої рослинності. Зокрема, із  178 випадків поточного року,  65% - це пожежі в природних екосистемах.

Найбільш проблемним питанням протягом року є відсутність пожежних формувань на територіях сільських рад та підприємствах району, які могли б першими приступити до гасіння пожежі. Олександр Чуханенко акцентував увагу на необхідності  своєчасного вжиття протипожежних заходів під час підготовки та проведення жнив. Як зазначалося, це стосується оснащення сільськогосподарських машин справними іскрогасниками та засобами пожежогасіння, підтримання належного протипожежного режиму в місцях збирання врожаю, забезпечення належної охорони хлібних полів та скирт. Крім того, особливу увагу необхідно приділяти й створенню запасу води у пожежних водоймах, оснащенню водонапірних башт пристроями для забору води пожежною та пристосованою для пожежогасіння технікою.

Очільниця району Ганна Яцишена зауважила, що готова долучатися до вирішення всіх проблемних питань у тій чи іншій галузі та підкреслила, що об’єднуючись для розв’язання будь-якого завдання можна дійсно досягти вагомих результатів. Голова райдержадміністрації вкотре закликала всіх не приховувати проблем, а обговорювати їх разом та знаходити спільні шляхи виходу із складних ситуацій.