10.10.2019

ПРО ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИНОГРАДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ - У ХОДІ СЕЛЕКТОРНОЇ НАРАДИ ОДА

Голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко 10 жовтня 2019 року взяв участь у нараді Одеської обласної державної адміністрації з питань розвитку виноградарської галузі. Шляхом селекторного зв’язку до наради долучилися перший заступник голови райдержадміністрації Наталя Гречановська, начальник управління агропромислового розвитку Наталя Смертенюк, представники виноробної сфери району.

Як зазначалося під час селекторної наради, проблемою залишається висока трудомісткість вирощування винограду через низький рівень його механізації та відсутність трудового ресурсу, а також є ряд інших проблемних питань.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 р. № 587 зі змінами «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», державну підтримку по Білгород-Дністровському району за останні  роки отримано у сумі 10413,8 тис.грн.

Площа закладки виноградних насаджень у 2019 році -  8,44 га.

Під час наради, в першу чергу, було заслухано малі та середні сільськогосподарські підприємства Одещини, які висловили свою занепокоєність щодо ситуації на ринку, відсутність можливості збуту вирощеної продукції за прийнятною ціною. При можливостях забезпечити країну своїм якісним продуктом наші підприємства-виробники вітчизняних виноматеріалів втрачають ринок збуту, при цьому імпорт виноматеріалів та коньячних спиртів постійно зростає. Від засилля імпорту сьогодні вітчизняні, в першу чергу виноградарі Одеської області, потерпають та не можуть у повному обсязі задіяти у виробництві вітчизняної виноробної продукції власні виноматеріали. Це призводить до викорчовування виноградників.

За результатами обговорень були розроблені пропозиції щодо вирішення цих та інших проблемних питань функціонування галузі виноградарства та виноробства, виконуючою обов’язки голови обласної державної адміністрації Світланою Шаталовою надані відповідні доручення щодо:
- звернення до виноробів з метою надання пропозицій щодо шляхів боротьби з фальсифікованою продукцією;
- розробки довгострокової карти дій з метою виведення галузі з системної кризової ситуації;
- сприяти виведенню вина з переліку підакцизних товарів та надання йому статусу «харчового продукту»;
- організувати спільну нараду за участі рестораторів, готельєрів та інших представників туристичного бізнесу з виноробними підприємствами з метою просування та підтримки вітчизняного продукту.
Довідково: Одеська область є визнаним лідером України з вирощування винограду та виробництва виноробної продукції. Цьому сприяють еколого-кліматичні особливості регіону. Площа насаджень винограду області у загальній площі насаджень країни становить 61,2% (26,3 тис. га). Частка всього обсягу вітчизняного винограду, переробленого на потужностях Одещини у 2018 році, становила 63,4% (2967,0 тис. ц).


З використанням матеріалів Одеської ОДА