15.07.2019

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ЗБИРАННЯ ВРОЖАЮ РАННІХ ЗЕРНОВИХ, ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР ТА ОЗИМОГО РІПАКУ У 2019 РОЦІ – НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

У районній державній адміністрації за участі заступників голови органу влади Наталі Гречановської та Альони Шихалієвої 15 липня 2019 року відбулась апаратна нарада, у ході якої йшлося про стан криміногенної ситуації в районі, роботу Приморської сільської ради, виконавської дисципліни у структурних підрозділах, плану роботи на поточний тиждень тощо.

Детально під час апаратної наради розглянули питання щодо збирання врожаю ранніх зернових культур, з якого доповіла начальник управління агропромислового розвитку Наталя Смертенюк.

Як зазначила доповідач, аграрії Білгород-Дністровського району завершили збирання ранніх зернових, зернобобових культур та озимого ріпаку. Для швидкого збирання в господарствах району було задіяно 164 одиниці зернозбиральних комбайни власних та 104 одиниці залучених з інших районів,  в середньому навантаження на один комбайн склало 280 га.  Наталя Смертенюк поінформувала, що площа до збирання ранніх зернових та зернобобових культур склала 42 тис. га,  намолочено 132 тис. тонн,  урожайність по району -  31,5 ц/га (по області середня урожайність склала 27,8 ц/га). По сільгосппідприємствам зібрано:

- озимої пшениці на площі 26 тис. га, намолочено 84 тис. тонн, урожайність склала 31,7 ц/га;

- озимого ячменю на площі 12 тис. га, намолочено 39 тис. тонн, урожайність 33,9 ц/га;

- ярого ячменю на площі 2 тис. га, намолочено 4 тис. тонн, урожайність 19,7 ц/га;

- вівса на площі 39 га, намолочено 57 тонн, урожайність 14,6 ц/га;

- ярої пшениці на площі 237 га, намолочено 626 тонн, урожайність 26,4 ц/га;

- гороху на площі 2 тис. га, намолочено 4 тис. тонн, урожайність 25,2 ц/га;

- озимого ріпаку на площі 13 тис. га, намолочено 24 тис. тонн, урожайність 18,1 ц/га.

Крім того, начальник управління наголосила, що на сьогоднішній день Білгород-Дністровський район посів перше почесне місце в Одеській області по валовому збору зерна, перше місце по урожайності серед південних районів області.

            Серед господарств району зібрали першу 1000 тонн зерна врожаю 2019 року та були нагороджені Почесною Грамотою голови Білгород-Дністровський районної державної адміністрації: товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Шаболат» - керівник Андрій Роздольський. Як результат проробленої роботи: додержання агротехнічних заходів, здійснення висіву посівного матеріалу високої репродукції, вчасне проведення захисту від шкідників, хвороб та бур’янів, високу врожайність ранніх зернових та зернобобових культур досягнуто в таких господарствах: СФГ «Татьяна», СФГ «Лука», ТОВ «Агрофірма «Шаболат», СВК «Мрія», ПП «Агрофірма «Авангард».

Лідерами району по намолоту зерна ранніх зернових та зернобобових культур є такі господарства, як: ТОВ «Прогрес – 2015», ДПДГ «Андріївське», ТОВ «Агрофірма «Шаболат».  

По завершенню апаратної нарада керівникам структурних підрозділів були надані відповідні доручення.