08.02.2019

Про запровадження монетизації пільг і субсидій під час семінару-навчання

7 лютого 2019 року у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації пройшов семінар-навчання за участі уповноважених осіб сільських рад та об`єднаних територіальних громад. У  ході  заходу  говорили  про  спрощення порядку надання  населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого  газу,  твердого та  рідкого  пічного  побутового  палива.

Відтак, 7 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Наразі, змінюється лише алгоритм її виплати.

Заступник начальника управління соціального захисту населення  та  охорони здоров`я Ольга  Німачук  розповіла  присутнім, що монетизація проходитиме у три етапи. Ті  сім’ї, які  вперше звернуться  за  допомогою вже  з  1 січня 2019 року братимуть участь у монетизації пільг і субсидій. Гроші від держави надходитимуть на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комунальних послуг, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.