11.02.2020

ШАНУЙМО ДОВГОЖИТЕЛІВ – ВОНИ ПРИКЛАД ДЛЯ МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ: ЯК ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО ІНВАЛІДІВ У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ

Під час робочої поїздки  до Приморської сільської ради 10 лютого 2020 року  спільно з представниками служб соціального спрямування, голова райдержадміністрації Ганна Яцишена здійснила візити до найвразливішої категорії громадян – людей похилого віку. Районною владою уже проводились виїзди до старшого покоління, зокрема інвалідів, під час негоди та відключення електропостачання у селах даної сільської ради. Сьогодні ж Ганна Яцишена вирішила особисто дізнатись, як живуть ці люди, до кого не встигли потрапити протягом вихідних днів.

Усі, до кого навідались фахівці з районної адміністрації, - віком понад 80 років, з обмеженими можливостями. За кожною бабусею або дідусем передбачено догляд, переважно його здійснюють  діти або онуки.

Ветерани розповідали очільниці району Ганні Яцишеній про свої турботи та проблеми, ділились переживаннями. Кожен з них також розповідав про себе, про свою родину та молоді роки. Крім того, бажали новому керівництву райдержадміністрації – впевненості, добрих справ і починань, гарних результатів.

Досить цікаво пройшла зустріч з родиною Бадюк. Аркадій Федорович продемонстрував всім свої картини, а також картини своєї доньки; розповів, як  працював енергетиком, як познайомився із супутницею життя, з якою прожив 50 років.  

Із бесіди з відвіданими пенсіонерами, Ганна Анатоліївна з’ясувала ситуацію, що під час негоди та аварійного відключення електропостачання, працівники органів місцевого самоврядування до них не навідувались.

«Цю ситуацію, коли люди похилого віку можуть залишитися сам на сам зі своїми проблеми, потрібно обов’язково докорінно змінювати. Люди мають буди впевнені, що у разі надзвичайної ситуації про них є кому потурбуватися та допомогти. Добре, що у багатьох з них є рідні, які про них піклуються. Але одинокі люди мають бути під особливим наглядом з боку влади на місцях. Не можна залишатися байдужими і формально підходити до роботи з людьми пенсійного віку. Необхідно завжди докладати всіх можливих зусиль та намагатися покращити життя кожного з них», - підкреслила Ганна Яцишена.

За результатами робочого виїзду голова райдержадміністрації надала відповідні доручення з усіх виявлених недоліків та озвучених питань.