03.12.2020

СИЛЬНІ ДУХОМ, НЕЗЛАМНІ У ВІРІ!

Дата 3 грудня – це щорічна подія всесвітнього масштабу, адже світова спільнота саме цього дня відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Люди з обмеженими фізичними можливостями живуть серед нас і щодня долають безліч перешкод, боряться за кожен день життя і, що найголовніше, цінують кожну мить. Часом співвітчизники, які їх оточують, намагаються не помічати та триматися осторонь від тих проблем, з якими постійно стикаються люди з особливими потребами. Але у своєму бажанні щасливого життя та розуміння його значущості вони багатьом з нас можуть стати прикладом!

Україна, як і більшість розвинених країн, підтримала ініціативу та приєдналася до держав, які стали на шляху всебічної підтримки та соціального захисту найбільш вразливої категорії, - людей з обмеженими можливостями. Так, вони відрізняються від нас, і в той же час вони такі ж, як і ми! Проте їх силі волі, мужності та духовному багатству можна лише позаздрити! Своїми надбаннями та перемогами вони надихають нас на нові звершення, адже є безмежна кількість прикладів неймовірно талановитих людей з особливими потребами.

Ми маємо щиро пишатися, що такі люди є серед нас! Вони не лише кожного дня долають і перемагають свою хворобу, вони підкорюють увесь світ. Не можна не згадати подружжя Сіваків з Рівного: Іван та Надія займаються хореографією на візках і здобули «золото» на Чемпіонаті світу. Дуже талановита художниця, яка хвора на ДЦП, - Дарья Безкостна, усі свої чарівні картини намалювала пальцями ніг. Оксана Шишкова, Ігор Рептюх, Людмила Ляшенко, Геннадій Бойко – цей список можна продовжувати безкінечно: це наші «золоті» призери різних років на Паралімпійських іграх. Та не тільки талантами славляться люди з обмеженими можливостями, а й своєю зовнішньою і внутрішньою красою. Відома модель, засновниця благодійного фонду – Юлія Ресенчук. Дівчина потрапила в автомобільну катастрофу, пересувається лише на візку, але це не зламало її. І тепер її фонд надає допомогу людям з інвалідністю.

Не можу не сказати і про гордість нашого Білгород-Дністровського району – чарівну, талановиту, добру та душевну дівчинку з Крутоярівки – співачку Магдалену Паскар. Вона не тільки є окрасою нашого краю, а й зіркою всієї України!

І таких людей дуже багато! Лише потрібно озирнутися і не закриватися від них, подивитися в їх очі і побачити надію, любов, жагу до життя та невичерпну енергію, яка підкорює світ.

Закликаю усіх вас: не будьте байдужими до людей з особливими потребами, які вас оточують! Давайте разом будемо толерантними, чуйними та уважними до них, адже ми одна велика родина – українці. І нам є чим пишатися!

 

Голова Білгород-Дністровської районної державної адміністрації ГАННА ЯЦИШЕНА