28.08.2020

СІМ’Я – ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З НЕЇ

Зустрічі й спілкування з людьми нашого краю, особливо з дітками, залишають дуже багато спогадів та емоцій. Нещодавно голова районної державної адміністрації Ганна Яцишена разом з головою громадської ради Олександром Яровим та директором районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяною Домчинською відвідали Новоцаричанську та Староцаричанську сільські ради.

Завітали у гості до дітлахів з Дитячих будинків сімейного типу родин Бабичі та Мица. Не обійшлося, як завжди, без привезених подарунків. Цього разу презентували цифрові телевізори, передані для таких сімей від Офісу Президента України в рамках співпраці з благодійним фондом Favorit Foundation. «Дуже радує те, що державою взято напрямок на підвищення цифрової грамотності серед населення і створення умов для всебічного розвитку дітей та навчання новим цифровим навичкам і вмінням», - наголосила очільниця району.

У сім’ї Бабич керівництво району гостинно зустріли, пригощаючи смаколиками, які родина виростила власноруч,  - солодкими кавунами та достиглими наливними яблуками. Маленький Микита, який своїми щирими обіймами розчулив до глибини душі, демонстрував сімейне господарство: хвалився маленькими крільчатами та каченятами. Усі діти, як зазвичай, розповідали про свої новини, ділились успіхами та майбутніми планами.

У родині Мица зустріли найсмачнішими млинцями, які приготувала для всіх Тетянка. Приємно, що хлопці й дівчата розповідали не лише про свої досягнення, а й з гордістю знайомили нас з успіхами один одного. У родині всі пишаються сестричкою, яка стала переможницею у конкурсі малюнків!

Окрім того, цього дня голова райдержадміністрації побувала в селі Шабо в гостях у ДБСТ родини Панасюк, яка також отримала у подарунок новий цифровий телевізор. Діти та батьки-вихователі ділились враженнями про відвідування аква-парку, а також розповідали про те, чим займаються під час канікул. Хлопці демонстрували свої досягнення у спорті, за які були нагороджені медалями. Дуже приємно, що вони потрапили у відбір на чемпіонат Європи з гандболу, до якого сумлінно готуються. То ж бажаємо їм нових перемог!

Також під час виїзду до зазначених сільських рад відвідали й сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах. Багато родини дійсно намагаються виправити своє становище: займаються домашнім господарством, виховують дітей. «Впевнена, що за умови більшої уваги з боку місцевих органів влади, які будуть допомагати таким родинам долати певні проблеми, результати будуть набагато кращими. Адже не завжди людина може впоратися з негараздами лише власними зусиллями», - зазначила Ганна Яцишена.

Та не лише відвідування родин було метою виїзду. Цього ж дня вручили двом жінкам із Нової та Старої Царичанки Президентську відзнаку, адже вони нагороджені Почесним званням «Мати-героїня».

 Почесне  звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Наталя Петрівна Лещенко, що мешкає у селі Стара Царичанка, після закінчення Староцаричанської ЗОШ  поступила і успішно закінчила Одеське професійно-технічне училище, отримавши професію кондитера. Деякий час працювала кухарем, а потім вийшла заміж. Від народження першої дитини Наталя Петрівна зрозуміла, що виховання дітей -  це її призвання. Старша донька Ірина навчається у виші та працює в школі, вона уже має власну родину. Син Віталій та донечки Катерина, Ольга й Надія ще навчаються у закладі середньої освіти. Усі діти Наталі Петрівни виховані, ввічливі та старанні. А мати завжди бере участь у їх шкільному й позашкільному житті.

Лідія Артемонівна Городецька із села Нова Царичанка також має п’ятьох дітей. Зараз жінка уже близько 20 років на пенсії, а до цього працювала в місцевому колгоспі «Іскра». Діти Лідії Артемонівни – сини Юрій та Олег і доньки – Альона, Тетяна і Вікторія уже всі дорослі, працюють. І дуже вдячні своїй матері, яка після смерті чоловіка, якого не стало у рік народження найменшої доньки, сама виховувала та допомагала здобувати освіту своїм діткам. Було тяжко, але Лідія Артемонівна впоралася і тепер з гордістю дивиться на своїх синочків та донечок.

«Щиро хочу сказати, що в захваті від таких жінок, які не дивлячись на труднощі буденності не побоялися дати нові життя – народити діточок і виховувати їх гідними, люблячими та гарними людьми. Саме завдяки їх старанням, впевненості у власних силах та натхненню ми віримо, що в України є майбутнє!» - підкреслила Ганна Яцишена.

Ще одна зустріч чекала всіх нас того дня. По завершенню виїзду но Новоцаричанської та Староцаричанської сільських рад відвідали ветерана Другої Світової Війни з Мологи – Коновалова Дмитра Карповича, яким очільниця району опікується протягом останнього часу. Не дивлячись на те, що Дмитро Карпович має досить високу пенсію, умови його  життя залишали бажати кращого. То ж тепер, райдержадміністрація та громадська рада не тільки допомагає з продуктами харчування, які передаються йому у ході  візитів, а й слідкують за побутовими умовами. За останній час зміни уже відчутні – виконано ремонт у кімнаті, на столі завжди якісні та свіжі продукти, наразі тривають й інші ремонтні роботи.

«Його доля – це доля людини, яка захищала весь світ, наш спокій і мир у роки страшної війни 1939-1945 років. Ми не повинні забувати цього, а робити все можливе, щоб зробити життя нашого захисника комфортним на гідним його подвигів! Хочу подякувати за підтримку в усіх наших соціальних проектах та допомогу голові громадської ради – Олександру Яровому, який не залишає без уваги тих, хто цього потребує. Також щиро вдячна усім небайдужим до чужих проблем людям. Тільки разом з вами ми зможемо змінити світ на краще!», - зазначила голова райдержадміністрації Ганна Яцишена.