19.05.2020

СОЦІАЛЬНА І ГУМАНІТАРНА СФЕРА: що нового?

Минулого тижня під час проведення апаратної наради під головуванням очільниці району Ганни Яцишеної було детально розглянуто питання щодо отримання допомоги на дітей до 10 років  для фізичних осіб-підприємців.

Начальник управління соціального захисту населення Галина Карпова зазначила, що допомога призначається фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, і які сплатили ЄСВ за 2019 рік або за всі місяці 2019 року після реєстрації ФОП та мають дітей віком до 10 років. Відповідно до прожиткового мінімуму на 1 січня 2020 року, допомога на дитину до 6 років становить 1779 грн на місяць, на дитину від 6 до 10 років — 2218 грн на місяць.

Подати заяву на отримання такої допомоги можливо в онлайн режимі. Для цього необхідно, використовуючи кваліфікований електронний підпис, зареєструватися та авторизуватися за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/ і завантажити необхідний пакет документів: заяву та додатки до неї, а саме - фотокопію свідоцтва про народження дитини; фотокопію довідки з Пенсійного фонду про сплату ЄСВ за 2019 рік, форму ОК-7, яку можна отримати онлайн за посиланням https://diia.gov.ua/services/dovidka-z-reyestru-zastrahovanih-osib; сканкопію документа, що засвідчує проживання на території України для іноземців та осіб без громадянства; якщо над дитиною є опіка, необхідна сканкопія рішення виконавчого органу міської, районної, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду.

Також з  усіма  необхідними документами можна звернутися  до органу соціального захисту за місцем проживання або до уповноважених осіб органу територіальної громади.

Доповідач зауважила, що допомога призначається на кожну дитину до 10-річного віку, для чого необхідно подати одну заяву та вказати інформацію про всіх дітей відповідного віку. Крім того, Галина Карпова підкреслила, що кошти на дітей надаються заявникам лише через банківську установу. Рішення про надання допомоги приймається після розгляду документів протягом трьох днів.

Також начальник управління соціального захисту населення поінформувала про отримання одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Одноразова грошова винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України. Така виплата здійснюється у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України. У разі присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно або в разі смерті особи, якій присвоєно звання із врученням ордена, одноразова грошова винагорода виплачується членам сімей таких осіб. За даними управління соціального захисту населення, в нашому районі осіб, що отримали орден «Золота Зірка», на даний час немає.

Під час обговорення питань торкнулися й того, що останнім часом викликає стурбованість батьків та випускників 11 класів – проведення ЗНО-2020. З даного питання надала інформацію начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Мунтьян.

Доповідач наголосила, що дана процедура стандартизована, але деякі корективи через карантин відбулися у календарі проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Як було зазначено, терміни залежать виключно від ситуації, яка складеться найближчим часом в Україні через карантин. Якщо його буде завершено 22 травня, то проведення ЗНО відбудеться з 25 червня по 17 липня, якщо продовжено, то з 17 серпня по 4 вересня. Зважаючи на це, будуть переноситись і терміни вступу до вищих навчальних закладів. Сама процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміниться. Під час тестування в аудиторіях перебуватиме максимум по 15 учасників і по 2 інструктори, як того вимагають правила. Приміщення провітрюватимуть і дезінфікуватимуть.

У районних закладах освіти – 59 випускників загальної середньої освіти. Всі вони зареєстровані для проходження зовнішнього незалежного тестування. На території Білгород-Дністровського району пункти тестування відсутні, а тому випускники з сільської місцевості пройдуть ЗНО на басі міських пунктів тестування.

З певних предметів, з яких не будуть встановлені пункти тестування на місці, ЗНО буде проходити в м.Одеса. Забезпечення участі випускників у складанні тестів буде відбуватися шкільним автобусом у супроводі відповідальної особи.

Випускники, які через хворобу не встигнуть пройти ЗНО, матимуть змогу зареєструватися на додаткову сесію після основної за умови надання відповідної довідки. Також Тетяна Мунтьян заспокоїла батьків та випускників й зауважила, що за інформацією Всеукраїнського центру тестування питома вага питань, які учні мали опанувати і засвоїти самостійно протягом квітня-травня, незначна.

Матеріали про всі зміни та нову інформацію ми продовжуватимемо висвітлювати на вебсторінці й на сторінках у «Фейсбук».