26.03.2020

«СТОП!» ЗЛОЧИНАМ: забезпечення правопорядку під час карантину

Урядом України 25 березня 2020 року було скасовано деякі обмеження під час карантину, що були визначені у постанові КМУ від 11 березня поточного року №211, про які ми уже надавали інформацію.

Крім перелічених раніше видів діяльності, також були скориговані обмеження стосовно перевезення пасажирів в умовах карантинного режиму. Уряд пом’якшив вимоги до пасажирських перевезень,  які здійснюються підприємствами для виробничих потреб. 

Обов’язковою умовою здійснення зазначених вище видів діяльності, а також під час пасажирських перевезень, є забезпечення відповідного персоналу, водіїв і пасажирів засобами індивідуального захисту, а також дотримання санітарних та протиепідемічних заходів.

У Білгород-Дністровському районі уже визначено графік маршрутів для підприємств, установ та організацій, перевезення співробітників яких здійснюються за затвердженими списками. Крім того, медичні працівники, що проживають у сільській місцевості, також забезпечені транспортом, щоб безперешкодно діставатися на роботу.

Перевізникам, які офіційно працюють на зазначених маршрутах, за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка пройшла під головуванням Ганни Яцишеної  в онлайн-форматі 26 березня 2020 року, доручено систематично проводити профілактичні і протиепідемічні заходи на підприємстві, своєчасну та повну дезінфекцію транспорту, що експлуатується. Дане питання суворо контролюється районною владою та відповідними службами.

Слід наголосити, що по району продовжує працювати робоча комісія, до складу якої входять представники відділу поліції. Дана комісія проводить моніторинг стану пасажирських перевезень, зокрема їх нелегальне здійснення за підвищеними цінами за проїзд. Правоохоронними органами уже було складено протоколи щодо порушників на підставі статті 44-3 КУпАП, якою передбачено накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. Робота комісії триватиме протягом карантинного режиму до зняття обмежень стосовно пасажирських перевезень транспортом загального користування.

Підприємства-перевізники також були поінформовані про закриття у ніч з 27 на 28 березня 2020 року контрольно-пропускних пунктів на державному кордоні для автотранспорту, крім вантажного та легкового.

На засіданні комісії з питань ТЕБ та НС 26 березня затвердити і план перепрофілювання ліжкового фонду КНП «Білгород-Дністровська ЦРЛ» при масових випадках захворювань на коронавірусну інфекцію COVID-19, у разі неспроможності забезпечити надання медичної допомоги госпітальними базами. Крім того, члени комісії визначили перелік місць ізоляції та обсервації певних категорій громадян на території району при підозрі чи захворюванні,  з метою їх обстеження і здійснення медичного нагляду за ними.

За пропозицією очільниці району Ганни Яцишеної, задля попередження мародерства та крадіжок у зачинених на карантин закладах, було прийнято рішення силами громадських формувань спільно з Білгород-Дністровським відділом поліції організувати охорону громадського порядку, дієву охорону матеріальних цінностей на підвідомчій території, щоб не допускати фактів розкрадання майна.

«Хочу звернутися до всіх керівників підприємств та організацій, які сьогодні змушені були тимчасово призупинити свою діяльність на період карантину, не залишати у зачинених приміщеннях особливо цінні речі і техніку. Ситуація під час карантинних заходів досить складна і порожні будівлі, якщо вони не охороняються, можуть стати приманкою для недобросовісних людей. Зі свого боку, спільно з відділом поліції, ми будемо докладати всіх зусиль, щоб таких випадків у нашому районі не було», - зазначила по завершенню онлайн-засідання комісії Ганна Яцишена.