19.03.2020

СВІТ ДИТИНСТВА: ЗРОБІМО ЙОГО ДОБРІШИМ

Для кожної справжньої матері нічого не може бути дорожчим за її дитину. Нажаль, не завжди, з’являючись на світ, малюки отримують люблячу дружню родину. Хтось залишається сиротою, у когось батьки не спроможні піклуватися про них і, як наслідок, позбавлені батьківських прав. А ці маленькі хлопчики й дівчата, не дивлячись ні на що, чекають на диво і щодня мріють про родину, про просте людське співчуття та допомогу. І приємно, що зараз, у наш непростий час, є люди, яким небайдуже до проблем таких дітей, які спільними зусиллями допомагають їм зростати, виховуватись та забезпечують необхідними речами.

З боку голови районної державної адміністрації Ганни Яцишеної питанням по охороні дитинства та захисту інтересів підростаючого покоління приділяється дуже велика увага. Так, за ініціативою очільниці району, у березні поточного року між Білгород-Дністровською райдержадміністрацією та Гуманітарним фондом «Єдність громади» було налагоджено співпрацю, в рамках якої діти вразливих категорій отримали потрібні для них речі.

Зусиллями керівництва органу влади було організовано транспортування благодійної допомоги з міста Одеси, а в подальшому, за участі служби у справах дітей та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, – її адресна передача.  Цю допомогу отримали дітлахи із чотирьох дитячих будинків сімейного типу, що функціонують на території району, а також дівчинка із новоствореної прийомної родини. Двадцять дві дитини, серед яких діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, з радістю та щирими посмішками приймали подарунки: взуття, одяг, шкільні рюкзаки та сумки, парти й стільці, а для самих маленьких – два автокрісла.

Крім того, один із хлопчаків, який має бажання навчитися грі на музичному інструменті, отримав у подарунок гітару.

«Нашу діяльність по допомозі сім’ям з дітьми, прийомним родинам, дитячим будинкам сімейного типу, дітям-сиротам та іншим малозахищеним категоріям ми плануємо здійснювати постійно, залучаючи все більше небайдужих людей. З боку районної влади буде надаватись допомога у вирішенні всіх питань, що стосуються підростаючого покоління, наскільки це можливо. Звичайно, проблеми одразу нікуди не зникнуть, але ми не будемо закривати на них очі, а навпаки – завжди готові відгукнутися на прохання про поміч! Це – наші діти! Доля і так до них не була ласкава, та попри все вони вірять у дива. Кожну таку дитину ми намагаємось влаштувати у сім’ю та підтримуємо такі родини. Нам, дорослим, потрібно жити і діяти так, щоб очі цих малят завжди сяяли від щастя», - зазначила Ганна Яцишена після передачі допомоги родинам.

У майбутньому керівництвом райдержадміністрації будуть продовжені всі заходи щодо підтримки дітей вразливих категорій. Крім того, нагадуємо, що 2020 рік в Одеській області оголошено роком дитини та сім’ї. Тож, увага до потреб підростаючого покоління приділяється як на районному, так і обласному рівнях.