28.08.2020

Трагедія сучасності: війна забирає кращих

Протягом довгих століть українці боролися за свою свободу, вільну країну та незалежну державу. І от, коли уже здавалось, що ніщо не завадить Україні розвиватися своїм шляхом після проголошення незалежності, у 2014 році на нашу країну чекав новий удар – військові дії на Сході з боку країни-агресора. Тисячі військовослужбовців та добровольців стали на захист рідної землі, демонструючи всьому світу силу духу, незламність та любов до Батьківщини.
Окремою сторінкою цієї боротьби стали бої із російським агресором наприкінці літа 2014 року. Найтрагічніші події відбувались в районі Іловайська, де українські захисники опинилися сам на сам із підступним та нещадним ворогом. Вони билися до останнього, гинули, але перемагали ворога своєю стійкістю і непохитністю, навіть коли потрапляли в полон.
За офіційними даними, під час Іловайської операції (7-29 серпня 2014 року) і подальшого розстрілу в так званому «зеленому коридорі» 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.
На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ «Про День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» від 23.08.2019 року №621, встановивши День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – пам’ятну дату, що кожного року відзначається 29 серпня.
Відзначення Дня пам’яті захисників України 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події розгорталися на сході України, на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Відтоді сонях став символом пам’яті про наших мужніх воїнів та добровольців.
Напередодні пам’ятної дати – 28 серпня поточного року, голова районної державної адміністрації Ганна Яцишена вшанувала світлу пам’ять борців за незалежність України покладанням соняхів до меморіальних знаків. На жаль, цього року ситуація із розповсюдженням коронавірусної інфекції не дала змогу провести масштабний захід, адже на даний час їх проведення із залученням великої кількості людей під забороною.
Але пам’ять про ті події і вічна вдячність загиблим воїнам назавжди залишиться у серці кожного українця. І кожен має змогу приєднатися 29 серпня о 10:00 до загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.