12.02.2020

ТРИВАЄ РЕАЛІЗАЦІЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В ОБЛАСТІ: ЧОГО ЧЕКАТИ?

 

Сьогодні в державі триває реалізація реформ у багатьох галузях суспільного життя. Одними з найбільш обговорюваних та соціально важливих є зміни у системі охорони здоров’я. Чого чекати жителям області та як впроваджується реформа на місцевих рівнях – районів та громад, - про це йшлося під час наради в Одеській обласній державній адміністрації 11 лютого 2020 року.

Очільниця Білгород-Дністровської райдержадміністрації Ганна Яцишена особисто взяла участь у зазначеному заході. Серед учасників були присутні керівництво облдержадміністрації, представники Національної служби здоров’я України, Міністрества охорони здоров’я, проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та керівники медичних установ.

За інформацією профільних спеціалістів облдержадміністрації, 90% медичних закладів регіону готові до укладання контрактів з Національною службою здоров’я України. Майже стовідсотково медзаклади зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я та підключені до медичних інформаційних систем.

Заступник голови облдержадміністрації Віталій Свічинський наголосив на тому, що розвиток медичної сфери  у регіоні — один із пріоритетів у роботі обласної влади. Директорка Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва також підкреслила, що медичним закладам будуть надавати інформаційну, консультаційну, юридичну підтримку.  

Головна мета впровадження перетворень та змін у сфері надання медичних послуг – орієнтація на пацієнта, на його потреби. Саме тому, в центрі системи охорони здоров’я  повинен бути пацієнт, а завдяки програмі медичних гарантій для кожного є можливим отримати ряд безоплатних послуг. Для того, щоб це здійснити,  мешканцям необхідно укласти декларацію з сімейним лікарем (первинний рівень медицини), а вже в подальшому отримувати направлення на наступні рівні допомоги.

Всі учасники наради отримали інформацію щодо змін у медичній галузі в Україні. В матеріалах йдеться проєкт USAID «Підримка реформи охорони здоров’я», що націлений на співпрацю з національними та регіональними партнерами у напрямку реорганізації лікарняних мереж. Також йдеться і про визначення переліку опорних закладів медичної галузі, які будуть забезпечувати високу якість медичної допомоги, своєчасність доступу до послуг, економічну ефективність. У партнерстві з НСЗУ створюється можливість дистанційного навчання для медичних фахівців.

За дорученням очільниці Білгород-Дністровського району Ганни Яцишеної, найближчим  часом матеріали по  продовженню реформування системи охорони здоров’я будуть оприлюднені для громадськості у місцевих засобах масової інформації.