12.02.2020

ТУРБОТА БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ: ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОБГОВОРИЛИ НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ В РДА

«Важка дитина!» - як часто ми чуємо ці слова про дітей, чиї батьки нехтують своїми обов’язками. Чи справді це так? І як працюють з такими дітьми в Білгород-Дністровському районі.

Про це детально було надано інформацію під час апаратної наради при голові районної державної адміністрації Ганні Яцишеній 12 лютого 2020 року. 

Директорка Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Тетяна Пономаренко повідомила, що у підпорядкований їй заклад потрапляють діти, які знаходяться у складних життєвих обставинах, переведені з притулків для дітей, зазнали насильства та потребують допомоги психологів, безпритульні діти та ті, що звернулись особисто. Загалом Центр розрахований на 50 дітей, а термін перебування неповнолітніх має становити не більше 9 місяців.  

Працівниками Центру, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді протягом  зазначеного терміну проводиться робота щодо повернення дітей до сімейних форм виховання. Звичайно, перш за все розглядається можливість їх повернення до біологічної родини. Але це залежить передусім від самих батьків, спосіб життя яких і спричинив ситуацію, коли дитина опинилась у дитячому закладі. В інших випадках неповнолітніх влаштовують під опіку та до дитячих будинків сімейного типу.  

Для вихованців Центру створені всі належні умови – тут тепло і затишно, а кожен з дітей забезпечений 4-разовим  харчуванням (влітку – 5-разовим), речами, відповідно до сезону, гігієнічними засобами. Діти шкільного віку відвідують заняття в опорному закладі -  Бритівській школі І-ІІІ ступенів. 

Тетяна Пономаренко звернула увагу і на проблемні питання, зокрема довготривалість процесів щодо позбавлення батьківських прав, починаючи від керівників та органів опіки місцевого самоврядування, і, як наслідок,  збільшення терміну перебування неповнолітніх у Центрі соціально-психологічної реабілітації. 

Голова райдержадміністрації Ганна Яцишена запевнила, що готова надати будь-яку посильну допомогу зі свого боку. «Як я уже неодноразово наголошувала, діти та їх захист є одним із найважливіших напрямків нашої діяльності. Залишатися осторонь від проблем підростаючого покоління просто неможливо. Часто посадовці не приділяють належної уваги таким питанням, не вважаючи долі та майбутнє життя малечі вартими уваги. Проте хочу підкреслити, що таке положення речей ми будемо змінювати. Ці діти, які уже постраждали від ставлення з боку своїх батьків, а й часом отримавши ще й тілесні та психологічні травми, повинні бути під захистом держави та органів влади місцевого рівня. Органи опіки і піклування, як районної адміністрації, так і об’єднаних громад, мають розуміти свою відповідальність та належно виконувати свої обов’язки», - акцентувала увагу Ганна Яцишена.

Також у ході апаратної наради розглянули досить актуальне на даний час питання – зміни у соціальному забезпеченні.

Начальник управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Галина Карпова поінформувала про те, що з 1 січня 2020 року пільгові категорії мешканців  матимуть право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги.

Для призначення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики, як і раніше, можуть звертатися  до управління соціального захисту населення, у сільській місцевості — до уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами сільських рад, за з місцем проживання, з відповідною заявою*, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

В об’єднаних територіальних громадах заяви пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади.

Також доповідач надала інформацію, що з метою наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців (у тому числі і об’єднаних  територіальних громад) відбувається впровадження програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

Загалом, усі види державних соціальних допомог за січень-лютий 2020 року профінансовано у повному обсязі, заборгованість по району відсутня.

Керівник органу влади Ганна Яцишена надала доручення управлінню соціального захисту населення та охорони здоров’я посилити роботу з жителями району, які перебувають під опікою, та здійснити взаємоперевірку з іншими службами з даного питання.

 

*ДОВІДКОВО: Зразки заяв наявні на офіційному веб-сайті Білгород-Дністровської районної державної адміністрації