10.05.2019

9 травня вся світова спільнота віддає шану пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства. Цей день увійшов в історію, як День Перемоги над нацизмом. У цій боротьбі проти людства у ті трагічні часи неможливо не згадати про внесок України у перемогу над нацизмом і ті втрати та жертви, яких зазнав український народ у роки Другої світової.

Війна – це завжди страшне лихо, що дорого коштує кожному громадянину і державі, руйнує долі звичайних людей, економіку, культуру країн.

Друга світова війна (1939–1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороб та виснаження загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні.

Серед величезних втрат Українського народу в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі.

9 травня 2019 року Білгород-Дністровщина відзначила День Перемоги над нацизмом. Керівники району, міста, ветерани війни, колективи органів влади, організацій та установ, громадськість, школярі та жителі пройшли урочистою ходою до Меморіалу Слави, де відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги над нацизмом.

Голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко звернувся до всіх присутніх та зазначив: «У Другій світовій війні Україні випала героїчна, але разом з тим трагічна роль. Війна не робить винятків: вона не жаліла ані жінок, ані дітей, ані людей похилого віку. Кожна родина відчула на собі жахіття тих кривавих років. Наслідки війни – це безліч скалічених доль, мільйони втрачених життів… Але наші захисники вистояли і здобули таку довгоочікувану Перемогу. Впевнений, що у нашій пам’яті назавжди залишаться імена тих, хто поклав життя, захищаючи нашу Батьківщину. Ми низько вклоняємося всім тим, хто вистояв у цій страшній війні. І від щирого серця сьогодні бажаю, щоб у кожній сім’ї панували добро, злагода і любов. Бережімо всі разом незалежність, свободу, цінуймо кожен день нашого життя,  щасливу родину та єдину Україну!»

Також цього дня до ветеранів та мешканців звернулися заступник міського голови Вадим Кесарчук та голова Ради ветеранів  Іван Аулов.

Усі учасники мітингу, вшановуючи пам’ять загиблих, поклали квіти до Меморіалу Слави.