28.11.2018

У БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОЙШЛА КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ КОЗАЦТВА

Під  головуванням  очільника району Сергія Ільченка  28  листопада 2018 року в  Білгород-Дністровській райдержадміністрації пройшло засідання Координаційної ради з питань розвитку  козацтва у  районі. 

Під  час  вступного слова Сергій Ільченко зазначив: «Ми з вами живемо і працюємо в досить складні для держави часи. І не дивлячись на це, приємно відзначити, що є люди, які мають сили і бажання займатися на громадських засадах військово-патріотичним вихованням нашої молоді!»

Отаман буджацького козацтва Валерій Тимофєєв звернув  увагу  присутніх  на  Постанову Кабінету Міністрів України “Про деякі питання дитячо-юнацького  військово-патріотичного виховання”. Зокрема  мова йшла про проведення  у 2018-2019 навчальному  році  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура»)». 

Також було розглянуто  план  роботи Українського Буджацького козацтва на  2019 рік.  Як було наголошено, стратегічний план роботи  зосереджений на вирішенні актуальних проблем  козацького життя: культурної, духовної, соціальної спрямованості.

У  календарному  плані  на  наступний рік  заплановано  ряд просвітницьких та інших заходів.  Зокрема,  у  лютому має  відбутись  тренінг  з розробки  грантових  угод між  організацією буджацького козацтва та  державними інституціями і  фондами  України. У квітні передбачається проведення шкільних ігор «Сокіл («Джура»)» в освітніх закладах козацько-лицарського виховання. У травні  має  відбутись  районний  етап  гри,  а  вже  у червні  пройдуть  змагання  на  рівні  області.  У  липні наступного року готується мистецький фестиваль української етнічної культури Берегиня-Дана, регіональний фестиваль  козацької  творчості День Берегині. 

Крім того, під час засідання Ради детально обговорили  заходи  з виконання програми розвитку Українського Буджацького козацтва в районі на 2019 рік.  Відповідно до  них  буде  утворено  п`ять  робочих груп, діяльність яких буде здійснюватись за такими напрямками: військово-патріотична робота; освіта  і  виховання, фізкультура, спорт, туризм; культурно-просвітницька робота; пропагандистська,  видавнича робота, міжнародна діяльність; заповідні місця і об’єкти  буджацького козацтва,  господарська діяльність. 

Підсумовуючи  обговорені питання, очільник Білгород-Дністровської  районної державної адміністрації Сергій Ільченко зазначив: «Районна влада завжди підтримувала і надалі буде підтримувати ініціативи громадських організацій, мета яких – патріотичне виховання підростаючого покоління. Ви робите гарну справу  і робите її від душі. Маю надію, що і в подальшому ми будемо продовжувати цю діяльність. На даний час без перебільшення можна сказати, що розвиток козацтва в нашому районі на досить високому рівні. Сподіваємось, що ми будемо в лідерах і на рівні області, і навіть всієї України. Хочу побажати вам віри, мудрості і перемоги!»