14.02.2020

У НОГУ З ЧАСОМ: ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ

Одне з питань розгляду на апаратній нараді стосувалось змін в законодавстві України з січня 2020 року по теперішній час.

За цей проміжок часу були внесені зміни в Закон України про працю. Даним документом удосконалено порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зменшено економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства, проте якщо роботодавець порушив трудове законодавство вперше, до нього застосовується письмове попередження. Другою суттєвою зміною стало введення за порушення законодавства про працю — попередження. Що стосується державних службовців, в даному Законі змінені терміни попередження при вивільненні працівників та проведення консультацій з профспілками про заходи щодо запобігання звільнення.

Також притерпів змін Закон України «Про публічні закупівлі», а саме в статті забезпечення можливості закупівель лікарських засобів спеціалізованими організаціями, унормовано до 30 квітня 2020 року включно.

Не оменули зміни і Закон України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ, а саме 8 лютого 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ». Закон прийнято для забезпечення єдності та сталості судової практики та збалансування навантаження справами між різними юрисдикціями, а також швидкий розгляд справ, зокрема, визначено підстави для касаційного оскарження рішення суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції та спрощується порядок розгляду відводів судді у разі подання такого відводу напередодні або в день засідання.

З 4 лютого 2020 року розпочинається перехід Верховної Ради України на електронну форму діяльності. Зміни передбачають, що документообіг у Верховній Раді здійснюється в електронній та паперовій формах. Електронна форма документообігу є основною. Процес технічного переоснащення Верховної Ради України та її Апарату запланований на вересень 2020 року.