19.07.2018

У райдержадміністрації прийняті рішення по заходах щодо недопущення захворюваності на африканську чуму

Головою райдержадміністрації Сергієм Ільченком та першим заступником голови Наталею Гречановською 19 липня 2018 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. Питання, що розглядалось під час засідання, стосувалось недопущення захворюваності свиней на африканську чуму на території району.

Як зазначив в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Білгород-Дністровському районі Пантелій Головченко, епізоотична ситуація по захворюваності на африканську чуму в Україні продовжує ускладнюватись. Станом на 3 липня поточного року уже зафіксовано 47 випадки в країні, з них 11 – в Одеській області.

Також було підкреслено, що дана ситуація поставила проблему в ряд найбільш актуальних, що у свою чергу потребує постійної уваги та контролю не лише з боку Держпродспоживслужби, а й органів влади, інших відомств, суб’єктів господарювання всіх форм власності, які займаються свиноводством та агроекспортом.

Комісією були прийняті рішення, зокрема, щодо зобов’язання власників господарств провести ідентифікацію для забезпечення обліку свиней; заборонити відвідування господарств та ферм стороннім особам, окрім персоналу; проводити щоденний моніторинг фізіологічного стану свиней в господарствах та ряд інших.